Oddział hydroterapii ma 10 nowoczesnych wanien. Koszt? 5 milionów złotych

Piotr Słowiński, GN | Utworzono: 2024-03-26 09:14 | Zmodyfikowano: 2024-03-26 09:17
Oddział hydroterapii ma 10 nowoczesnych wanien. Koszt? 5 milionów złotych - fot. RW
fot. RW

W zabytkowym szpitalu Wysoka Łąka w Kowarach została otwarta pracownia do hydroterapii. W piwnicach placówki wybudowanej jako sanatorium na wzór tego w Davos znalazło się 10 nowoczesnych wanien. Pomysł na stworzenie takiego ośrodka powstał po pandemii, kiedy wiele osób zmagało się z długofalowymi skutkami koronawirusa:

- Mamy zakres zabiegów wodnych, który chyba w tej ilości nie ma nawet uzdrowisko w Cieplicach. Jest to forma nowoczesnego leczenia, która pozwoli pacjentom mieć większy komfort leczenia szczególnie chorób narządów ruchu. mamy specjalny program leczenia osób po zabiegach, operacjach, nie tylko w Jeleniej Górze, w Zgorzelcu - mówi ordynator rehabilitacji w Kowarach Julian Pyrzanowski:

- To są wanny do hydroterapii. Są wirówki do kończyn górnych i dolnych oraz wanny perełkowe i hydromasaże. Chcielibyśmy poprawiać bazę, trochę remontować oddziały i poprawiać ten komfort bytowy pacjentów też. Bo jest to obiekt zabytkowy i jest to dosyć trudne - mówi dyrektor Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej Sylwia Modrzyk.

Szpital w Kowarach jest obecnie znaczącym ośrodkiem rehabilitacyjnym w regionie jeleniogórskim. Na ponad 100 łóżkach są tam prowadzone zabiegi rehabilitacji nie tylko pozabiegowej, ale też szpitalnej kardiologicznej.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.