Nowe oblicze Chopina. WTP zapowiada wiosenną premierę

Piotr Osowicz, GN | Utworzono: 2024-03-29 06:49 | Zmodyfikowano: 2024-03-29 06:51
Nowe oblicze Chopina. WTP zapowiada wiosenną premierę - fot. RW
fot. RW

Po Wandzie Rutkiewicz kolejną postacią, którą wziął na warsztat Wrocławski Teatr Pantomimy, jest Fryderyk Chopin. Właśnie rozpoczęły się próby do majowej premiery zatytułowanej roboczo "CHOPIN. KRÓLOWA NASZYCH SERC". A dlaczego wybór padł na tego najwybitniejszego polskiego kompozytora?

- Myślę, że warto przyglądać się takim postaciom, które są kultowe i znaczące dla naszej tożsamości, bo to jest przyglądanie się sobie samym. Czyli to, jak stworzyliśmy Chopina, co o nim mówiliśmy, jak my o nim myślimy. Ro jest właśnie świadectwo naszej tożsamości - opowiada dramaturg Huber Sulima :

Spektakl reżyseruje Jędrzej Piaskowski. Na scenie zobaczymy m.in. Sarę Celler-Jezierską, Agnieszkę Dziewę, Agnieszkę Kulińską i Jana Kochanowskiego:

- Zobaczyłam to, jak bardzo mi trudno odbierać Chopina i że to nie jest takie proste. Wzbudza to we mnie frustracje, ponieważ nie znam się na muzyce Chopina aż tak bardzo, w stopniu w którym on ją komponował i to jest jakaś nowa tajemnica, która mnie coraz bardziej fascynuje - tak o swojej roli opowiada Sara Celler-Jezierska aktorka, która specjalnie na ten spektakl dołączy do zespołu mimów.

Premierę zaplanowano na 17 maja w Studio S1 TVP3 Wrocław.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.