Literatura #13/2024: Marcin Wodziński i Marcin Skrabka, Ks. Grzegorz Strzelczyk, Jacek Górecki

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2024-03-29 10:30 | Zmodyfikowano: 2024-03-29 10:30
Literatura #13/2024: Marcin Wodziński i Marcin Skrabka, Ks. Grzegorz Strzelczyk, Jacek Górecki  - Literatura #13/2024
Literatura #13/2024

W audycji książkowej RWK gościli:

Marcin Wodziński i Marcin Skrabka – Literaturoznawca i historyk, kierownik Katedry Judaistyki UWr opowiedział o serii książek „Bibliotheca Judaica”, w tym najnowszej wydanej już w 2024 roku monografii „Literatura autobiograficzna Żydów polskich”, napisanej w trio z Agnieszką Jagodzińską i Joanna Degler. Z kolei redaktor naczelny Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego opowie o innych nowościach ale też planach wydawnictwa na zawojowanie rynku książki naukowej w Polsce.

POSŁUCHAJ


Ks. Grzegorz Strzelczyk – Prezbiter archidiecezji katowickiej, a zarazem jeden z najoryginalniejszych polskich teologów. Autor „Ćwiczeń duszy, rozciągania mózgu” (wraz z prof. Jerzym Vetulanim), „Nieba dla średnio zaawansowanych” (z Szymonem Hołownią). Właśnie ukazała się jego książka „Ćwiczenia z radości” (Wydawnictwo Znak), w których zaprasza nas do tego, by radość trenować, zrozumieć, na czym naprawdę polega. Autora pytaliśmy jak można praktykować radość by stała się zaraźliwa na co dzień.

POSŁUCHAJ


Jacek Górecki – dziennikarz i dramatopisarz. Przeprowadził wywiady z najważniejszymi postaciami polskiej kultury i sztuki. W 2021 roku zrealizowany został tekst jego sztuki „Nazywam się Tamara Biakow i jestem legendą” w reżyserii i wykonaniu Ewy Błaszczyk. Teraz zadebiutował książką „Michaś” (Wydawnictwo Marginesy), wywiadem-rzeką z legendą polskiej muzyki Michałem Urbaniakiem. Legendarny jazzman z Góreckim rozmawia o jazzie, Urszuli Dudziak i Milesie, miłości i ojcostwie, o polityce, Ameryce i Polsce. Dzieląc się swoją opowieścią, pragnie zachęcić czytelników do śmiałości w odkrywaniu świata, jazzu i poszukiwania własnej drogi – nawet najbardziej wyboistej.

POSŁUCHAJ

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.