Bezpłatne czipowanie psów i kotów w Świdnicy

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2024-04-05 08:41 | Zmodyfikowano: 2024-04-05 08:42
Bezpłatne czipowanie psów i kotów w Świdnicy - fot. RW
fot. RW

- Takie rozwiązanie ma wiele korzyści - przekonuje kierowniczka schroniska, Adrianna Kaszuba:

- Obroża może z szyi spaść, zostać przegryziona, zawieszka też może się wyłamać i np. widać tylko połowę numeru telefonu. A mikro czip, który jest wszczepiony pod skórę, w okolicy karku zostaje ze zwierzęciem na zawsze. Wyobraźmy sobie jaką to niesie korzyść dla tego zwierzaka, który będzie szybko identyfikowany w razie zagubienia.

Akcja potrwa do wyczerpania zapasów. Czipy współfinansuje miasto Świdnica. Jak podkreślają wolontariusze - w przypadku zagubienia - dzięki czipowi łatwiej jest rozpoznać konkretne zwierzę, czy skontaktować się z jego właścicielem. Jak wskazują dane z Wielkiej Brytanii - ponad 90% zaginionych czworonogów z czipem jest rozpoznawanych i szybko wraca do swoich właścicieli. Tymczasem gdy chodzi o zwierzęta bez czipów, jedynie 50% wraca do swoich właścicieli.

- Zapraszamy najpierw do kontaktu telefonicznego z fundacją, ponieważ musimy wprowadzić te wszystkie zwierzęta do systemu naszych wizyt i następnie nasz przedstawiciel kontaktuje się z wyznaczonym terminem wizyty. I wtedy odbywa się czipowanie, przekazanie danych do formularza i dalej ktoś z naszej fundacji ktoś będzie wprowadzał te zwierzaki do bazy - dodaje Adrianna Kaszuba:

Pracownicy schroniska przypominają, że nawet jeśli nasze zwierzę ma już czip - warto zadbać o aktualność danych wprowadzonych do międzynarodowej bazy. 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.