Wystarczy przyjść i poprosić. Lasy Państwowe rozdają dziś darmowe sadzonki

Bartosz Szarafin, AO | Utworzono: 2024-04-12 06:07 | Zmodyfikowano: 2024-04-12 06:10
Wystarczy przyjść i poprosić. Lasy Państwowe rozdają dziś darmowe sadzonki - fot. RDLP we Wrocławiu
fot. RDLP we Wrocławiu
Wystarczy przyjść i poprosić. Lasy Państwowe rozdają dziś darmowe sadzonki - 0
Wystarczy przyjść i poprosić. Lasy Państwowe rozdają dziś darmowe sadzonki - 1

To już szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. Nadleśnictwa w całej Polsce przygotowały łącznie blisko milion sadzonek drzew różnego gatunku, które będzie można posadzić we własnym ogrodzie czy na działce.

- Ochotnicy mogą się zgłaszać m.in do Nadleśnictwa Świdnica - zachęca Mariusz Wojciechowski, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Świdnica:

"Zapraszamy oczywiście wszystkich do odbioru sadzoneczek, które przygotowaliśmy dla Państwa. W Nadleśnictwie Świdnica będzie można odebrać sadzonki jodełki czteroletniej. W godzinach od 9.00 do 15.00 no chyba, że będzie tyle chętnych i wyczerpią się szybko sadzonki. Planujemy około kilkuset sztuk, nawet do tysiąca."

Dlaczego warto się po nie zgłosić? - wyjaśnia Mariusz Wojciechowski:

"Po pierwsze jest darmowa, po drugie że jest wyhodowana w warunkach naturalnych, na naszych szkółkach leśnych, gdzie nie ma specjalnego nawożenia, dzięki temu ona jest odporna na wiele różnych negatywnych czynników. Jeżeli ją posadzimy to na pewno będzie cieszyć nasze oko przez najbliższe lata."

Drzewka mogą się różnić gatunkowo w zależności od regionu. Sadzonki są bezpłatne. W większości przypadków będą rozdawane w godzinach od 9.00 do 15.00 lub do wyczerpania zapasów. Jak podpowiadają leśnicy: "po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając je płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem."

We Wrocławiu drzewko będzie można odebrać przy ulicy Grunwaldzkiej 90, przy siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Jak przekazała nam rzeczniczka najlepiej zgłosić się do godziny 14:00 - wtedy będziemy mieli większą pewność, że drzewek nie zabraknie...


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.