Literatura #15/2024: Jazep Januszkiewicz, Jacek Myszkowski, Leszek Orłowski

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2024-04-15 16:00 | Zmodyfikowano: 2024-04-15 16:00
Literatura #15/2024: Jazep Januszkiewicz, Jacek Myszkowski, Leszek Orłowski - Literatura #15/2024
Literatura #15/2024

W audycji książkowej RWK gościli:

Jazep Januszkiewicz – białoruski pisarz, poeta, tłumacz, archiwista i archeograf tekstolog. Laureat Nagrody im. Lwa Sapiehy, obecnie rezydent wrocławskiego Kolegium Europy Wschodniej. Popularyzator polsko-białoruskich związków literackich. Jako archiwista prowadzi badania nt. białorusko-polskich więziach historyczno-literackich. Jego książka „Portrety Powstania” o powstaniu styczniowym ukazała się w języku białoruskim, polskim i litewskim, zaś białoruskojęzyczne wydanie „Pana Tadeusza” z 1998 r. było pierwszym, które w tym języku ukazało się na Białorusi.

POSŁUCHAJ


Jacek Myszkowski – Książki z Wrocławiem w tle tak nazywa się profil, który stworzył wrocławski przewodnik i popularyzator twórczości naszych powieściopisarzy. Autor propaguje twórczość wrocławskich pisarzy również poza Internetem, prowadząc po całym mieście spacery literackie śladami miejsc z powieści kryminalnych i obyczajowych, których akcja rozgrywa się we Wrocławiu.

POSŁUCHAJ


Leszek Orłowski – Za nami pierwsze mecze ćwierćfinałowe tegorocznej Ligi Mistrzów. A skoro tak, grzechem byłoby nie porozmawiać o najbardziej utytułowanym zespole w historii tych rozgrywek – Realu Madryt. Okazja ku temu jest znakomita, w końcu na naszym rynku pojawiła się stosownie zatytułowana książka „Real. Zwycięstwo jest wszystkim” (Wydawnictwo SQN). Opowiadał o niej autor, dziennikarz sportowy od blisko trzech dekad związany z tygodnikiem „Piłka Nożna”, a od dwóch ze stacją Canal+ Sport. Autor wielokrotnie odwiedzał Hiszpanię, także jako komentator meczów Primera División, Ligi Mistrzów i Pucharu Króla.

POSŁUCHAJ

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.