Literatura #16/2024: Krzysztof Cieślik, Jana Karpienko, Mieczysław Gorzka

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2024-04-19 12:30 | Zmodyfikowano: 2024-04-19 12:30
Literatura #16/2024: Krzysztof Cieślik, Jana Karpienko, Mieczysław Gorzka - Literatura #16/2024
Literatura #16/2024

W audycji książkowej RWK gościli:

Krzysztof Cieślik – No i stało się. Książki znów trafiły na pierwsze strony gazet i czołówki portali internetowych. Księgarń wprawdzie ubywa, ale czytelnictwo jest najlepsze od dekady. Jak wynika z badań Biblioteki Narodowej, 43 procent Polaków przeczytało w 2023 r. co najmniej jedną książkę. To wzrost o 9 proc. Wzrosło także zainteresowanie bibliotekami. Zmienia się też sposób pozyskiwania informacji o książkach. O czytelnictwie, a także o tym jak „złapać” noblistę do własnego wydawnictwa i paru innych książkowych ciekawostkach opowiadał Redaktor Naczelny wydawnictwa Art Rage, współpracownik Dwutygodnika, aprzy okazjibłyskotliwy komentator spraw bieżących.

POSŁUCHAJ

Jana Karpienko – W sobotę startuje kolejna edycja Festiwalu Ktoś, nie Coś w Willi Karpowiczów. Dwudniowe wydarzenie składające się ze spotkań i warsztatów stara się inspirować do myślenia o relacji człowiek–natura w pierwotnej perspektywie, w której człowiek schodzi z piedestału i przestaje „czynić sobie Ziemię poddaną”. O szczegółach programu i gościach festiwalu opowiadała Jana Karpienko z Fundacja Olgi Tokarczuk.

POSŁUCHAJ


Mieczysław GorzkaNa jednym z wrocławskich osiedli zamordowany zostaje dawny kolega nadkomisarza Marcina Zakrzewskiego, „Parol" Szawczak. Zabójca kontaktuje się z Marcinem, przedstawia się jako Anioł Stróż i przekazuje mu dziwną wiadomość... Tak, tak, laureat Emocji - Nagrody Radia Wrocław Kultura za roku 2023 w kategorii literatura, znowu to zrobił. Nie zabił, a powołał do życia, czyli napisał kolejną już powieść z nadkomisarzem Zakrzewskim.Nie Anioł” (Skarpa Warszawska) premierę miała dokładnie tydzień temu.

POSŁUCHAJ

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.