VII Aukcja Dzieł Sztuki w jeleniogórskim BWA

Jakub Thauer, GN | Utworzono: 2024-05-14 07:37 | Zmodyfikowano: 2024-05-14 07:38
VII Aukcja Dzieł Sztuki w jeleniogórskim BWA - fot. RW
fot. RW

Na licytację wystawione zostaną przede wszystkim prace artystów z naszego regionu - z Jeleniej Góry i okolic. - Wszystkie dzieła sztuki można już zobaczyć na wystawie - mówi kierownik działu wystaw Joanna Mielech:

- Artystów jest czterdziestu, prac siedemdziesiąt cztery, więc jest w czym wybierać. Pokazujemy w jednym pomieszczeniu wszystkie gatunki sztuki - malarstwo, wspaniałą warsztatową grafikę, przeróżne rodzaje fotografii, jest szkło, ceramika.

Pieniądze uzyskane podczas aukcji będą przekazane artystom oraz zostaną przeznaczone na edukację dzieci i młodzieży w BWA:

- Jest to aukcja poprzez którą od samego początku chcemy przede wszystkim wspierać artystów, bo to jest ich ciężka praca i oni powinni za to dostawać wynagrodzenie. Pieniądze ze sprzedanych prac idą do artystów, a marża ze sprzedanych prac pozostaje w BWA - mówi dyrektor galerii, Luiza Laskowska.

Finał aukcji już 1 czerwca, a ceny wywoławcze kształtują się od 200 zł, do nawet 350 tysięcy. Prace prezentowane na aukcji znajdują się na stronie: www.aukcjabwa.blogspot.com


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.