W Wałbrzychu rusza specjalna karta rabatowa dla rodzin zastępczych

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2024-05-15 16:43 | Zmodyfikowano: 2024-05-15 16:44
W Wałbrzychu rusza specjalna karta rabatowa dla rodzin zastępczych - Fot. Bartosz Szarafin
Fot. Bartosz Szarafin

Program Wałbrzyskiej Karty Rodziny Zastępczej ma m.in. pomóc tworzyć lepsze warunki do powstawania takich rodzin. Zacznie obowiązywać lada dzień, mówi Anna Elżbieciak-Stec, wiceprezydentka Wałbrzycha:

- Karta Rodziny Zastępczej wejdzie w życie już od 1 czerwca. Zostanie objętych tą kartą około 300 rodzin wałbrzyskich, natomiast co cieszy najbardziej, to olbrzymie zainteresowanie partnerów w Wałbrzychu.

Przykładowo dzieci z rodziny zastępczej posiadającej kartę, będą mogły uzyskać nawet 100% zniżki na rozwój w klubach sportowych. Karta ma dać większe wsparcie niż inne programy, wyjaśnia Magdalena Stefańska, dyrektorka MOPS w Wałbrzychu:

- W związku z tym, że nie ma takiej karty w Polsce chcemy pokazać, że Wałbrzych jest otwarty dla rodzin i daje różne inne możliwości. Wiemy oczywiście, że jest karta Kocham Wałbrzych natomiast my liczymy na to, że firmy, organizacje, instytucje będą dawały po prostu wyższe preferencje wałbrzyskim rodzinom zastępczym.

-Takie rozwiązanie ma sprawić, że rodzin zastępczych będzie więcejm mówi Magdalena Stefańska:

- Ponad 500 dzieci przebywających w pieczy zastępczej, niespełna 300 rodzin, które zajmuje się tymi dzieciakami, będą miały możliwość otrzymania właśnie takiej wałbrzyskiej karty. Ta karta będzie dawała szereg preferencji dla tych rodzin, żeby korzystali z różnych instytucji, organizacji.

Wsparcie zadeklarowało już blisko 20 wałbrzyskich firm, klubów i instytucji. To partnerzy zadecydują, czy benefitem będzie zniżka, czy darmowa usługa. Z kolei Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010, które prowadzi Akademię Koszykówki, oraz Bobo Atleci zaproponowały bezpłatne treningi dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej.

Wnioski rodziny zastępcze będą mogły składać od 17 maja.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.