Głupota czy skrajna nieodpowiedzialność? Rodzinna podróż grozy

JD, inf. prasowe | Utworzono: 2024-05-22 11:02 | Zmodyfikowano: 2024-05-22 11:04
Głupota czy skrajna nieodpowiedzialność? Rodzinna podróż grozy - fot. Policja
fot. Policja

Kiedy obok oznakowanego radiowozu przejechał ten bus, policjanci przecierali oczy ze zdumienia. Pojazd absolutnie nie powinien był znaleźć się na drodze, gdyż jego stan pozostawiał wiele do życzenia. Samochód w przednich kołach niemal nie miał powietrza, zaś tylne koło było niedokręcone i nie kompletnie przymocowane.

Dwójka dzieci bez pasów i... na jednym fotelu

To jednak okazało się tylko częścią grozy. Włos mundurowych „zjeżył się” bardziej, kiedy zajrzeli do środka auta. Na przednich fotelach podróżowało małżeństwo bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, natomiast z tyłu, na pojedynczym fotelu przykręconym do podłoża jedynie jedną śrubą, podróżowała dwójka dzieci, bez żadnych fotelików i pasów bezpieczeństwa - 6-latek trzymał na kolanach swojego młodszego brata.

Na dalszą jazdę policjanci nie mogli pozwolić. 44-letni mieszkaniec Lubina został ukarany mandatem w kwocie 1000 złotych, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych.

Służby apelują do kierowców, aby bezwzględnie korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz zawsze sprawdzać stan swojego auta przed podróżą. Tylko dobrze wyposażony i zadbany samochód może przyczynić się do bezpieczeństwa na drodze, nie tylko naszego, ale również naszych bliskich i innych użytkowników drogi.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.