Sztuka w RWK #21/2024: Festiwal Malarstwa, Muzeum UWr, Galeria Arttrakt

Maciek Przestalski | Utworzono: 2024-05-22 11:12 | Zmodyfikowano: 2024-05-22 11:16
Sztuka w RWK #21/2024: Festiwal Malarstwa, Muzeum UWr, Galeria Arttrakt - Fot. RWK
Fot. RWK


Od 8 maja do 30 czerwca trwa 9. Festiwal Malarstwa czyli okazją, by doświadczyć efektów pracy artystów-dydaktyków oraz studentów Wydziału Malarstwa wrocławskiej ASP, ale też artystów związanych z instytucjami artystycznymi w kraju i na świecie. Opowiedziały o nim Anita Wincencjusz-Patyna, Sylwia Mucha i Aleksandra Zaczek.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


"Trudne dziedzictwo. Krytyczne oprowadzanie dekolonizacyjne w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego" to temat wydarzenia przygotowanego na Noc Muzeów, ale także wciąż poszerzanej interwencji studentów Kulturoznawstwa na UWr, która między innymi podejmuje próbę opowiedzenia o kolonialnej przeszłości materialnego dziedzictwa uczelni. Temat przybliżyli Urszula Bończuk-Dawidziuk, Alina Buchko i Michał Stefański.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od 24 maja do 21 czerwca w Galerii Arttrakt potrwa wystawa zbiorowa pod tytułem "Climax". Zaprezentowane na niej prace będą groteskową wizją końców świata. O futurystyczne wyobrażeniach artystów i artystek, okraszonych nierzadko czarnym humorem i popowym nastrojem mówiły Iwona Ogrodzka, Katarzyna Frankowska i Ida Smakosz-Hankiewicz.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.