Dlaczego warto wybrać biurko z elektryczną regulacją wysokości?

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-05-22 14:07 | Zmodyfikowano: 2024-05-22 14:10
Dodaj do Wykop.pl
Dlaczego warto wybrać biurko z elektryczną regulacją wysokości? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Po pierwsze zdrowie 

Jednym z głównych powodów, dla których warto zainwestować w biurko z regulacją wysokości, jest poprawa zdrowia i komfortu pracy. Zbyt długie siedzenie sprzyja przyjmowaniu niewłaściwej postawy, co w dłuższej perspektywie może skutkować bólami pleców, szyi i ramion. Osłabia mięśnie (m.in. brzucha i nóg), zaburza krążenie i powoduje różnego rodzaju przeciążenia układu ruchu.

Mając możliwość wstawania w trakcie pracy biurowej, utrzymujemy naturalne krzywizny kręgosłupa i zmniejszamy ryzyko dolegliwości ortopedycznych, ale nie tylko. Zapobiegamy rozwojowi schorzeń cywilizacyjnych, takich jak insulinooporność i cukrzyca, otyłość, czy choroby sercowo-naczyniowe.


Zwiększona produktywność i koncentracja

Regularna zmiana pozycji podczas pracy może pozytywnie wpływać na koncentrację i produktywność. Wstawanie zwiększa przepływ krwi w całym ciele (w tym także w mózgu), zwiększa zdolność do skupienia i usuwa znużenie. Gdy wstajemy, organizm otrzymuje bodziec do mobilizacji, odczuwany jako wyrzut energii i poprawa ogólnego samopoczucia.

Aby zmaksymalizować efekty, warto wstawać regularnie – najlepiej na 10-15 minut w każdej godzinie zegarowej. Jeśli nie mamy takiej możliwości, przynajmniej 5 minut warto poświęcić na krótką przerwę – najlepiej spacer lub proste ćwiczenia rozciągające (nawet te wykonywane na siedząco).


Jak wybrać dobre biurko?

Nowoczesne biurka z elektryczną regulacją wysokości są nie tylko funkcjonalne, ale też bardzo estetyczne i łatwe w obsłudze. Za pomocą jednego przycisku można płynnie i cicho zmienić wysokość blatu, co pozwala na szybkie dostosowanie miejsca pracy bez przerywania wykonywanych właśnie czynności. Ustawienia można też zapamiętać dla kilku osób (aby zmienić wysokości na preferowaną, wystarczy jeden przycisk). 

Kupując biurko z elektryczną regulacją wysokości, zwróć przede wszystkim uwagę na takie aspekty jak:

  • Zakres regulacji – taki, który pozwoli na wygodną pracę na stojąco i siedząco dla każdego użytkownika, niezależnie od ich wzrostu. Dla przykładu, biurka premium marki Motiondesk pozwalają na zakres od 625 do 1 275 mm.
  • Udźwig – może być to nawet 120 kg. 
  • Kształt i wymiary blatu – blat powinien być odpowiednio szeroki i głęboki, aby pozwolił na komfortową pracę po rozmieszczeniu niezbędnych urządzeń i akcesoriów.
  • Materiały – możesz kupić zarówno biurko z litego drewna (nieco droższe), jak i biurko z płyty MDF lub płyty meblowej, nieco tańsze – wciąż jednak oferujące dobry stosunek ceny do jakości. Biurka regulowane są dostępne w wielu wariantach w zakresie materiałów i kolorów.

Mechanizm – powinien działać cicho, płynnie i szybko. Nie powinien być też widoczny. Nowoczesne biurka posiadają zminiaturyzowane mechanizmy montowane pod blatem, a kable mogą zostać umieszczone w estetycznej maskownicy.

Zwróć też uwagę na akcesoria – takie jak uchwyt na monitory lub jednostkę PC, kontakty nablatowe, podblatowe organizery kabli i inne udogodnienia codziennej pracy.


Inwestycja w zdrowie

Choć biurka z elektryczną regulacją wysokości są nieco droższe od tradycyjnych biurek, warto je traktować jako inwestycję w zdrowie i dobre samopoczucie. Poprawa ergonomii to także poprawa wydajności oraz ogólnego zadowolenia z pracy. Biurka regulowane możesz kupić na raty lub w formie leasingu.