Estakada w Jeleniej Górze nie będzie już straszyć? Wkrótce ruszy remont

Jakub Thauer, AO | Utworzono: 2024-05-24 14:46 | Zmodyfikowano: 2024-05-24 14:49
Estakada w Jeleniej Górze nie będzie już straszyć? Wkrótce ruszy remont - fot. PK
fot. PK

Odpadające betonowe elementy, sypiący się gzyms, pękające chodniki i dziurawa jezdnia - tak w tej chwili wygląda estakada nad torami kolejowymi na al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze.

Wkrótce ma się to zmienić i obiekt zostanie odnowiony. Miasto na remont południowej części estakady otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury. Właśnie został ogłoszony przetarg, a prace ruszą najprawdopodobniej jeszcze w wakacje.

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zdradza Radiu Wrocław szczegóły prac

"Na razie będzie wyremontowana południowa część estakady, jedna nitka. Obydwie wymagają nakładów remontowych. Zaczynamy od tej, która jest gorsza. W przyszłym roku chcemy, żeby tamta druga nitka była wyremontowana, bo obydwie wymagają interwencji” - mówi Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak.

Remont oznacza też spore utrudnienia w ruchu. Tym bardziej, że prace zaczną się w okresie urlopowym. „Może w części będzie można ten ruch prowadzić połówkowy, czyli zwężenie do jednego pasa, ale być może będą takie momenty, że zwęzimy to do jednej jezdni” - mówi dyrektor jeleniogórskiego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Piotr Cichowski.

Mieszkańcy jednak cieszą się z planowanej modernizacji. „Trzeba remont w końcu zrobić. Władze muszą zapewnić odpowiednie objazdy i odpowiedni ruch wahadłowy. Zrobienie [przejazdu - przyp. red.] jest bardzo dobrym pomysłem, jednak nie w wakacje, kiedy są tutaj takie tłumy ludzi" - dodają jeleniogórzanie. 

MZDiM: "Jedną nitkę będzie trzeba wyłączyć z użytkowania"

Remont prowadzony będzie etapami. „Będzie można te kapy chodnikowe kompleksowo przebudować, również strefy przy-dylatacyjne i inne elementy. Nie podejmujemy się dwóch z tego względu, że na czas remontu jedną nitkę będzie trzeba wyłączyć z użytkowania” - tłumaczy Piotr Cichowski.

Szacunkowy koszt remontu opiewa na kwotę ok. 4,5 miliona złotych dla jednej nitki.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.