Łóżko z pojemnikiem na pościel – dodatkowa przestrzeń w Twojej sypialni

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-06-03 12:41
Dodaj do Wykop.pl
Łóżko z pojemnikiem na pościel – dodatkowa przestrzeń w Twojej sypialni - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Łóżko z pojemnikiem na pościel to niesamowicie praktyczny i funkcjonalny mebel. W takim schowku nie trzeba przechowywać tylko pościeli – równie dobrze można tam schować ubrania sezonowe, kostiumy kąpielowe, koce, poszewki, a nawet klocki czy zabawki. Jaki model łóżka z pojemnikiem wybrać do swojej sypialni? Dowiesz się z poniższego wpisu!


Wybór łóżka do sypialni – na co zwrócić uwagę?

Decyzja, jaką jest wybór łóżka do sypialni (https://senpo.pl/lozka/)i zakup odpowiedniego materaca, to bardzo ważna kwestia. W końcu to właśnie w łóżku spędzamy około 8 godzin każdej doby. To miejsce odpoczynku i regeneracji, a od jakości materaca i samego łóżka zależy nasz komfort i jakość snu. Jeśli jednak oprócz wygodnego wypoczynku zależy Ci także na funkcjonalności samego mebla i dodatkowej przestrzeni do przechowywania, wybierz łóżko z pojemnikiem na pościel.


Pojemnik w postaci skrzyni czy szuflad?

Łóżka z pojemnikiem na pościel są dostępne przynajmniej w dwóch wariantach: z pojemnikiem w formie skrzyni lub wysuwanymi szufladami. Którą wersję lepiej wybrać? To zależy od kilku czynników, między innymi od ilości miejsca w Twojej sypialni. Jeśli pomieszczenie jest dość wąskie, to wysuwane z łóżka szuflady mogą się nie sprawdzić – wkładanie i wyjmowanie pościeli czy innych przedmiotów stanie się uciążliwe i niewygodne. Skrzynia otwierana do góry nie zajmuje miejsca na szerokość.

Faktem jest jednak, że wysunięcie szuflad zwykle jest łatwiejsze do wykonania niż podniesienie całej pokrywy łóżka wraz z materacem i nierzadko także pościelą czy narzutą. Wymaga to nieco więcej siły. Nie będzie to więc dobry wybór na przykład w przypadku osób, które mają problemy z kręgosłupem.


Łóżko z pojemnikiem – nie tylko do sypialni małżeńskiej

Łóżko z pojemnikiem na pościel to mebel tak praktyczny, że możesz umieścić go nie tylko w małżeńskiej sypialni. Doskonale sprawdzi się także w pokoju dziecka lub nastolatka. W skrzyni lub wysuwanych szufladach takiego łóżka Twoje pociechy mogą przechowywać swoje zabawki, książki, rysunki czy materiały szkolne. Dzięki temu w pomieszczeniu od razu zapanuje większy ład i porządek.

Również w przypadku pokoju gościnnego łóżko z pojemnikiem jest doskonałą opcją. W pojemniku z łatwością schowasz nie tylko pościel na zapas, ale także zapasowe koce, poduszki, narzuty czy szlafroki dla gości. To idealny sposób, aby ukryć to, co nie musi leżeć na wierzchu, a jednak jest potrzebne, gdy ktoś chce u Ciebie przenocować.

Łóżko z pojemnikiem to świetna opcja, która daje Ci dodatkową przestrzeń do przechowywania. Sprawdź dostępne modele łóżek na stronie senpo.pl.