Reakcja24 - Pomagamy od dekady

Małgorzara Majeran-Kokott, Marek Obszarny, D | Utworzono: 2024-06-10 06:00 | Zmodyfikowano: 2024-06-10 06:03
Reakcja24 - Pomagamy od dekady - fot. RW
fot. RW

Dwójka prowadzących i eksperci liczeni w setkach... Przez studio Radia Wrocław przewinął się tłum gości - ekspertów, którzy służyli i będą służyć radą oraz doświadczeniem, wspierając Państwa w każdej sprawie, od długów komorniczych, przez prawo budowlane i dziury w drodze, po notariusza. W skrócie - jesteśmy dla Was zawsze.

Program pojawił się antenie Radia Wrocław 10 lat temu. To kilka tysięcy godzin, podczas których udało się pomóc i doradzić tysiącom słuchaczy. W pamięci pozostają sytuacje, które nas wzruszyły, rozbawiły i pozwoliły, często po wielu intensywnych działaniach, odnieść sukces.

Gdy w studiu pojawia się notariusz Lech Borzemski, telefon nie przestaje dzwonić, a skrzynka mailowa jest pełna pytań. To ekspert, który potrafi rozwikłać i wyjaśnić w bardzo przystępny sposób najbardziej zawikłane sprawy spadkowe. Każda jego wizyta to mnóstwo podziękowań od słuchaczy za pomoc i wyjaśnienie.

"Pamiętam, jak zadzwonił Pan z Legnicy i rozpłakał się, gdy usłyszał, że dom, który wybudował razem z żoną nie jest jego własnością. Dom postawił na działce, którą żona otrzymała od rodziców, a czyja ziemia, tego nieruchomość... Dowiedział się, co zrobić, by nie zostać na lodzie" - wspomina Małgorzata Majeran-Kokott z Reakcji24.

Działania Huberta Plichty w sprawie reklamacji niemal zawsze kończą się sukcesem. Do historii programu przeszła pralka słuchaczki z Dzierżoniowa, czy źle uszyta marynarka słuchacza, który żądał odszkodowania od krawca - wszystko dobrze się skończyło.

Niesprawny sprzęt AGD, problemy podróżnych, potyczki z firmami energetycznymi - to codzienność, gdy poruszamy temat praw konsumentów, a poza tym na koncie mamy setki porad: kiedy przejść na emeryturę, by było to najkorzystniejsze finansowo; z jakich programów korzystać, by otrzymać dofinansowanie do wymiany ogrzewania i instalacji paneli fotowoltaicznych; przepisy prawa pracy, gdy pracodawca nie chce udzielić urlopu; jak zalegalizować samowolę budowlaną, sprzątnie nielegalnych wysypisk śmieci - to codzienność w naszych programach.

"Jestem bardzo zadowolony z tego programu, bo pięć miesięcy nie przychodziły do mnie faktury z Taurona. Zadzwoniłem do programu i nie wiem, chyba ktoś w Tauronie to usłyszał albo coś i już od kilku miesięcy otrzymuję regularnie faktury. Chciałem bardzo podziękować za ten program, pani Małgosi, i tej pani, która tam wtedy była" - chwali Reakcję24 jeden z Słuchaczy.

Można dzwonić do nas codziennie. Telefon Reakcji24 jest dostępny przez całą dobę, 7 dni w tygodniu - 71 391 00 00. Mogą Państwo również napisać do nas na [email protected]

"Załatwiliśmy wiele spraw. Sprawiliśmy, że naszym Słuchaczkom i Słuchaczom żyje się wygodniej, że wiedzą więcej i mogą swobodniej podejmować optymalne decyzje. Razem z ekspertami rozwiązaliśmy niezliczoną liczbę problemów, które przeszkadzały w codziennym życiu. Dzięki współpracy z instytucjami i służbami, udało się usunąć słup z drogi rowerowej przy ul. Krakowskiej, wyremontować odcinek Drogi Krajowej nr 8 na odcinku przejazdu kolejowego w Kobierzycach, ustawić lustro na skrzyżowaniu łącznicy autostradowej A4 z drogą wojewódzką na węźle Kąty Wrocławskie, zmienić rozkład jazdy pociągów tak, by poprawić skomunikowanie między składami, czy wprowadzić kolejowe przystanki na żądanie. To jedynie kilka przykładów obrazujących, że razem możemy więcej!" - mówi prowadzący Radia Wrocław, Marek Obszarny.

Reakcja24 - "Serdecznie dziękuję Państwu za interwencję"

"Dzwonię z Kłodzka z podziękowaniami za interwencję. Chodzi o umycie pojemników na śmieci w Kłodzku przy ul. Kusocińskiego. Serdecznie dziękuję Państwu za interwencję" - dodaje Słuchaczka z powiatu Kłodzkiego.

Jeśli macie problem, którym chcielibyście się Państwo podzielić, potrzebujecie porady lub wsparcia – Reakcja24 jest dla WAS! Dołączcie do nas i pozwólcie pomóc sobie w Waszych interesach! Reakcja24 to Wasz głos w Radiu Wrocław.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.