Rusza kolejna edycja Gastro Miasto – festiwal, który smakuje najlepiej!

GN, RW | Utworzono: 2024-06-11 13:31 | Zmodyfikowano: 2024-06-11 13:32
Rusza kolejna edycja Gastro Miasto – festiwal, który smakuje najlepiej! - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Festiwal pozwala zanurzyć się w atmosferze kulinarnej podróży dookoła świata. Kuszące zapachy rozchodzące się z setek stoisk, gdzie serwowane są dania przygotowywane przez najlepszych wrocławskich restauratorów, tworzą niepowtarzalne doświadczenie dla wszystkich miłośników dobrej kuchni. To doskonała okazja, by spróbować dań z różnych zakątków globu, bez konieczności opuszczania miasta.

- Sukces pierwszego weekendu Gastro Miasto, który przyciągnął tłumy i zebrał pozytywne opinie uczestników, wskazuje na duże zainteresowanie i wysokie oczekiwania wobec kolejnego wydarzenia - mówi Maciej Koła organizator festiwalu. - Pozytywne recenzje jeszcze bardziej motywują nas do pracy i rozwijania wydarzenia o kolejne atrakcje. W nadchodzący weekend pojawi się u nas 7 nowych restauracji, m.in Pasibus z polską premierą swoich dań, a na scenie wystąpią nowi artyści. 

Impreza oczywiście ponownie zagości na Bulwarze Dunikowskiego z malowniczym widokiem na Odrę i Ostrów Tumski. Plener został podzielony na strefy tematyczne, zapewniając różnorodność kulinarną i wygodę dla uczestników. Strefa 1 obejmuje kuchnię azjatycką i europejską z lokalami takimi jak Chao Bao, Randori Ramen, Giro / Que Pasa, Poke Poke, Yamamoto Matcha i Oui Oui. Strefa 2 oferuje słodkości i napoje, w tym gofry, bubble tea, eklerki oraz wina z Winobusu (Meistersztyk, Koło Wina, Pampa).  Kolejna strefa to szeroki wybór serów, wina i innych delikatesów od lokalnych producentów (Winnica Michlewicz, Ser Jest Ser, Winnica Silesian, Serotonina, Winnica Trzebnicka). Następna prezentuje różnorodne dania, w tym potrawy vege, pizzę oraz produkty mięsne (Meatologia, Ovo, Dziki Zwierz, Mr Zatar (vege), Świat Pizzy). Będzie również strefa z kuchnią japońską i azjatycką, oferująca m.in. sushi (Sushi Corner, Izakaya, Oseyo 25, Mochiarnia, VincII) oraz miejsce dla miłośników kraftowych napojów i serów (Texico / Rumbar, Craft, Sushi Corner, Papi Chulo). W strefie food trucków pojawią się takie marki jak Żeberka, Pastrami Summer, Solleim, Chingu Street Food, W Ogniu, Thali oraz Woo Thai. O napoje zadbają m.in. Browar Stu Mostów, Hotspot i ZaZOO.

Gastro Miasto to także atrakcje towarzyszące: atrakcje wodne (rowery wodne i rejsy po Odrze) m.in scena muzyczna z koncertami na żywo, które urozmaicą czas uczestnikom. Silent Disco w sobotni wieczór o 22:00 zapewni unikalne doświadczenia muzyczne. Amfiteatr i strefy relaksu z leżakami i stołami piknikowymi umożliwią komfortowy wypoczynek. Strefa Dzieci zapewni atrakcje i animacje dla najmłodszych uczestników, co czyni wydarzenie przyjaznym dla rodzin. Na imprezie ponownie zagości Akademia Sztuk Pięknych ze swoimi wyjątkowymi 4 stoiskami wystawowo-sprzedażowym. W programie przewidziano także występy lokalnych artystów, warsztaty kulinarne oraz strefy relaksu, co sprawia, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

W ramach muzycznej strefy Gastro Miasto, DJ Skipless zapewni wyjątkową oprawę muzyczną przez cały weekend. Jego energetyczne sety będą rozbrzmiewać na Bulwarze Dunikowskiego w piątek, sobotę i niedzielę, tworząc niezapomnianą atmosferę. Dołączy do niego szereg utalentowanych artystów, w tym Ola Turoń, Paulina Cynkar oraz Angelika Klimek, którzy wprowadzą różnorodność stylów muzycznych – od electropopu, przez pop, soul, po blues. 

Gastro Miasto 14-16 czerwca 2024 zapowiada się jako wydarzenie, które nie tylko zaspokoi różnorodne gusta kulinarne, ale także zapewni bogaty program rozrywkowy, sprzyjający integracji i wspólnemu spędzaniu czasu w rodzinnej atmosferze. To wyjątkowe wydarzenie celebrujące różnorodność i bogactwo kulinarnych tradycji przyciąga zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów.

Pierwszy weekend Gastro Miasto, który odbył się w dniach 24-26 maja, przyciągnął tysiące miłośników kulinariów i stał się prawdziwym hitem wśród mieszkańców Wrocławia oraz turystów. Uczestnicy chwalili różnorodność oferowanych dań, wysoką jakość serwowanych potraw oraz fantastyczną atmosferę. 

Gastro Miasto to nie tylko festiwal jedzenia, ale również święto lokalnej społeczności. To idealne miejsce na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną, na chwilę relaksu i integracji w niezobowiązującej atmosferze. Wrocławianie oraz goście miasta mogą liczyć na wyjątkowe doznania smakowe i muzyczne, a także na mnóstwo pozytywnej energii.

Więcej informacji:

https://gastromiasto.pl/

https://www.facebook.com/GastroMiastoWr/

Program sceny muzycznej (Partner Vertigo Jazz Club & Restaurant):

Piątek (14.06.2024)

16:00 - 19:00: DJ Skipless

19:00 - 21:00: Ola Turoń - wokalistka, songwriterka i trenerka wokalna. Jej muzyka to połączenie electropopu z akustycznymi brzmieniami i tekstami w języku polskim.

21:00 - 22:00: DJ Skipless

Sobota (15.06.2024)

12:00 - 16:00: Strefa Radia RAM prowadzona przez Pawła Gołębia - Radio RAM

16:00 - 20:00: DJ Skipless

20:00 - 22:00: Paulina Cynkar - wokalistka znana z wielu projektów solowych i zespołowych, wykonująca muzykę pop, soul i blues.

22:00 - 02:00: Silent Disco - Cichosza

Niedziela (16.06.2024)

12:00 - 20:00: DJ Skipless

20:00 - 22:00: Angelika Klimek - wokalistka o ciemnej, mocnej i soulowej barwie głosu, pełna pozytywnej energii.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.