Poznaj program III Festiwalu Teatru na Faktach

Piotr Osowicz, JD | Utworzono: 2024-06-15 10:54
Poznaj program III Festiwalu Teatru na Faktach - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Bedą to spektakle, czytania performatywne, dyskusje, spotkania, a także warsztaty. Czym są rzeczy zbędne?

"Rzeczą zbędną jest oczywiście teatr, więc jeżeli nie chcecie poznać historii ukraińskich, białoruskich, rosyjskich uchodźców, nie chcecie poznać historii geja organisty z lubelszczyzny, jeżeli nie chcecie poznać tematów wesołych, smutnych i prawdziwych - to nie przychodźcie" - mówi Radiu Wrocław dyrektor artystyczny przeglądu Kuba Tabisz.

Kto najlepiej czyta? Przekonamy się podczas konkursu

W ramach festiwalu zaplanowano II edycję Konkursu na Dokumentalne Czytanie Performatywne. Jury złożone z twórców teatralnych, dziennikarzy i pisarzy wyłoni tekst, który zostanie wystawiony na scenie Instytutu Grotowskiego w przyszłym sezonie.

"Na festiwal warto przyjść. Dla osób, które tam będą, będzie ok. 30 wydarzeń podczas tych czterech dni. będą warsztaty, spektakle, dyskusje, czytania... Będzie się działo mnóstwo rzeczy!" - zapowiada Dominika Laszkiewicz z Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu.

Festiwal będzie w całości dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a wybrana część programu zostanie przystosowana dla osób z dysfunkcją słuchu i z niepełnosprawnością wzroku. Przegląd odbędzie się od 20 do 23 czerwca w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.