Sztuka w RWK #25/2024: EMOCJE dla Yuriya Bileya, 22. SURVIVAL, jubileusz Michała Jędrzejewskiego

Maciek Przestalski | Utworzono: 2024-06-18 15:48 | Zmodyfikowano: 2024-06-18 15:57
Sztuka w RWK #25/2024: EMOCJE dla Yuriya Bileya, 22. SURVIVAL, jubileusz Michała Jędrzejewskiego - Fot. RWK
Fot. RWK


Od piątku 21 do wtorku 25 czerwca potrwa 22. Przegląd Sztuki SURVIVAL. Za tegorocznym hasłem "Frenezja i niepodległość" kryje się pytanie o to, jakie znaczenia i wartości wywodzące się z polskiej – oraz regionalnej i europejskiej – tradycji romantycznej trwają do dziś i jak kształtują nasze postrzeganie współczesności. Wszystko co trzeba wiedzieć o SURVIVALU na Brochowie w rozmowie z Ewą Plutą.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


EMOCJE 2024 w kategorii sztuka
dla Yuriya Bileya. Za intrygującą wystawę EUROPA II w Studio BWA Wrocław i POWTARZAJCIE ZA MNĄ II - audiowizualną instalację, którą można oglądać w Pawilonie Polskim na weneckim Biennale Sztuki, zrealizowaną przez współtworzony przez niego ukraiński kolektyw Open Group, za współkuratorowanie niezależnej inicjatywy wystawienniczej NOWY ZŁOTY na wrocławskim Ołbinie.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od 21 czerwca do 15 stycznia w Muzeum Architektury "Zgubne skutki nadmiernych zainteresowań" czyli przygotowana wraz z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta retrospektywna wystawa Michała Jędrzejewskiego. Temat przybliżą obchodzący w tym roku dziewięćdziesiąte urodziny artysta i kuratorki Marta Płonka oraz Anita Wincencjusz-Patyna.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.