Open Summer Festival

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-06-25 17:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Open Summer Festival -

W poniedziałek mieszkańcy, po 40 latach oczekiwania i suszy, doczekają się otwarcia krytej pływalni. Trenować zaczęli już w sobotę, na terenie Twierdzy Kłodzkiej.

Do dyspozycji był park linowy, trasa dla quadów, pole do speedballa. Open Summer Festival to także pokazy walk rycerskich. Bractwo nie przebierało w środkach. W walce o białogłową jeden ze śmiałków został zraniony w głowę, co uwiecznił na zdjęciu fotoreporter Radia Wrocław. To, co widać na fotografii, to nie żadna farba, ani ketchup - to krew prawdziwego kłodzkiego rycerza. Na szczęście rana była widowiskowa, ale niegroźna.

Dla dziewczyn z Bractwa łatwo stracić głowę, o czym przekonała się ekipa Dolnośląskiego Rozkładu Jazdy Radia Wrocław, z prezenterem na czele. Trzeba jednak przyznać, że i komesa Maria drżącym głosem odpowiadała na pytania. Do studia radiowego, przy wozie satelitarnym, przyszła z ochroną. Towarzyszył jej woj, z Ziębic, wyposażony w replikę hakownicy. Broń palna z XV wieku robiła nie tylko wrażenie, ale i najprawdziwszy huk, słyszalny z oddali. Zagłuszyć ją mogły jedynie armaty 47 Pruskiego Pułku Piechoty.

Regiment wyzwał nawet rycerzy na paintballowy pojedynek. Żołnierze, szykujący się już do kolejnej rekonstrukcji Bitwy o Twierdzę (DRJ zawita nań 13 sierpnia) w sobotnie popołudnie oprowadzali mieszkańców i turystów po labiryntach Twierdzy, pomagali znaleźć francuski skarb.

Kiedy Dolnośląski Rozkład Jazdy kończył swoją przygodę z Open Summer Festival, w Twierdzy rozpoczynał się Rock Bastion. Po czeskim Imodium mieli wystąpić wrocławski All Sounds Allowed i legendy polskiego rocka - Sztywny Pal Azji oraz De Press.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.