Wrocławska The Crew mistrzem Polski

Jan Pelczar | Utworzono: 2011-07-17 19:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Widowiskowy był Finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego rozegrany w Bielawie.

Dwie wrocławskie drużyny, które zmierzyły się w Superfinale zadbały o to by widzowie na stadionie i śledzący pierwszą w historii ligii transmisję telewizyjną, przeżywali prawdziwe emocje.

Mecz był zacięty, prowadzenie wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk.

Pierwsze przyłożenie zdobyli broniący tytułu Devils. The Crew zdołali wyrównać, a do przerwy prowadzili nawet 20-7.

Druga połowa należała już do Diabłów, trzecią kwartę wygrali 11-0, a w czwartej prowadzili 8-0, wychodząc na prowadzenie 26-20.

Decydującą o zwycięstwie akcję The Crew przeprowadzili półtorej minuty przed końcem i ostatecznie wygrali jednym punktem 27-26.

W ostatniej akcji dwie sekundy przed czasem Devils próbowali zdobyć trzy punkty dzięki wykopowi, ale nie trafili w bramkę.