Legia Warszawa vs Zagłębie Lubin

Michał Hamburger | Utworzono: 2011-07-31 09:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. KGHM

Inauguracyjna kolejka piłkarskiej ekstraklasy. Dolnoślązacy pojechali po punkty.

Kibice w stolicy i Lubinie doskonale pamiętają co wydarzyło się dwa lata temu. W pierwszej kolejce ekstraklasy Zagłębie pojechało szukać punktów na Łazienkowskiej. Skończyło się jednostronnym widowiskiem i meczem do jednej bramki. Legia, prowadzona przez Jana Urbana, potraktowała miedziowych jak przystawkę i połknęła Zagłębie gromiąc je 4:0.

Teraz Jan Urban jest na ławce Zagłębia a Legię prowadzi Maciej Skorża. Dolnoślązacy jeszcze o stawkę nie grali a stołeczna drużyna dała pokaz dobrego przygotowania i boiskowego cwaniactwa. Wszystko za sprawą zwycięstwa z Gaziantepsporem w eliminacjach do Ligi Europy. Jak podkreślają sami piłkarze Legii, spotkanie to pozwoliło uwierzyć im we własne umiejętności. Złotą bramkę w Turcji zdobył Miroslav Radović. To on był motorem napędowym legionistów. Wspólnie z pozyskanym przed sezonem Danielem Ljuboją mogą siać postrach na boiskach ligi. W stolicy i zespół i kibice czekają na pierwszy mecz.

Nasza drużyna jest już także zwarta i gotowa do inauguracji. Zagłębie ma jeden poważny kłopot bo nie może zagrać Bartosz Rymaniak. Jan Urban nie odkrył jeszcze kart ale wiele wskazuję, że zastąpi go na prawej obronie Janusz Gancarczyk. Fani Zagłębia czekają na dzisiejszy mecz bowiem mają sporę nadzieje przed nadchodzącym wielkimi krokami sezonem. Drużyna przecież została bardzo wzmocniona. Przyszli m.in: Darvydas Sernas, Błażej Telichowski i Patryk Rachwał.

Jak dziś wypadną Legia i Zagłębie? Czy faworyt potwierdzi rolę na boisku, czy chłopcy Urbana postarają się o niespodziankę? Mądrzejsi będziemy późnym wieczorem. Początek spotkania pierwszej kolejki ekstraklasy w Warszawie zaplanowano na 17. Relacja z meczu w Radiu Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama