Przegrana Śląska Wrocław (Zdjęcia)

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-08-19 00:45 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W pierwszym meczu 4 rundy eliminacji Ligi Europy wrocławianie przegrali 1:3 (1:2).

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla wrocławian. Już w 6 minucie po zagraniu Mili Diaz był sam na sam z Comanem, ale strzelił w boczną siatkę.

10 minut później by ło już 1:0 dla Śląska. 25 metrów przed bramką faulowany był Elsner a celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mila.

Niestety były to miłe złego początki. Rapid opanował środek pola i stwarzał groźne sytuacje. W 25 minucie po akcji Herei piłkę otrzymał Nicolae Grigore. Uderzył z 18 metrów, trafił jeszcze w jednego z zawodników Śląska i pokonał Kelemena.

Śląsk chciał szybko zdobyć bramkę, ale zgubił pomysł na grę. Rumuni czuli się natomiast coraz pewniej. W 34 minucie jeden z najlepszych piłkarzy na boisku Mihai Roman wykorzystał zagranie Surdu i było 2:1 dla Rapidu.

Po przerwie na murawie pojawili się Madej i Voskamp. Swoich szans szukał Sebastian Mila, ale Rapid znów szybko opanował wydarzenia boiskowe. Rumuni starali się nie stracić bramki i wyprowadzali groźne kontry. Wreszcie w 80 minucie Kelemen zdołał obronić strzał Pancu, ale wobec dobitki Apostola był już bezradny.

W końcowych momentach bliscy zdobycia bramki byli Elsner i Madej, ale ostatecznie Śląsk przegrał z Rapidem 1:3 i ma tylko teoretyczne szanse na awans do fazy grupowej Ligi Europy.