Piłkarze Śląska pokonali Legię

| Utworzono: 2011-08-21 21:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Oba zespoły nie miały czasu na regenerację sił, bo w czwartek rywalizowały w kwalifikacjach do Ligi Europy. Legia zremisowała na własnym boisku ze Spartakiem Moskwa 2:2, a Śląsk przegrał we Wrocławiu z Rapidem Bukareszt 1:3.

Trudy europejskiej batalii lepiej znieśli Dolnoślązacy. Śląsk objął prowadzenie już w siódmej minucie po strzale Łukasza Madeja. Na 2:0 podwyższył na 120 sekund przed końcem pierwszej połowy Johan Voskamp.

Przy obu bramkach ważną rolę odegrał kapitan wrocławian Sebastian Mila. Wynik spotkania ustalił w 77 minucie Daniel Ljuboja. Liderem tabeli jest Lech Poznań. Śląsk dzięki dzisiejszym trzem punktom zajmuje drugie miejsce.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Łukasz Madej (7), 0:2 Johan Voskamp (43), 1:2 Danijel Ljuboja (77).

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, DicksonChoto (56. Maciej Rybus), Jakub Wawrzyniak - Manu (63. Michał Żyro), Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic, Michał Kucharczyk (36. Janusz Gol) - Danijel Ljuboja.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk, Amir Spahic - Łukasz Madej (76. Waldemar Sobota), Dariusz Sztylka, Rok Elsner, Sebastian Mila (83. Mateusz Cetnarski), Piotr Ćwielong (71. Marek Gancarczyk) - Johan Voskamp.