Przegrana Śląska z Widzewem

| Utworzono: 2011-08-28 19:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Nie była to udana niedziela dla piłkarzy z Wrocławia. Kibice przed meczem mieli ogromne nadzieje, że Śląsk wygra lub w najgorszym wypadku zremisuje i zasiądzie wygodnie w fotelu lidera ekstraklasy. Fanów spotkał jednak srogi zawód.

Początek meczu był wyrównany. Gra toczyła się głównie w środku pola, oba zespoły starały się zdominować tę strefę. Wrocławianie nawet dłużej utrzymywali się przy piłce i wydawało się, że za moment będą w stanie zadać pierwszy - bramkowy - cios.

Niestety w roli piłkarskiego boksera wystąpił Widzew. W 33 minucie gospodarze fatalnie rozegrali rzut wolny. Piłkę przed własnym polem karnym przejęli goście. Doskonałe podanie otrzymał Nika Dżalamidze, który z własnej połowy popędził na bramkę Kelemena. Sytuację sam na sam ze słowackim bramkarzem wykorzystał perfekcyjnie. Mogło się zdawać, że ta bramka obudzi piłkarzy Śląska. Niestety pięć minut później było już 0:2. Fatalnie piłkę wyprowadzał Dariusz Pietrasiak. Łodzianie przejęli futbolówkę i rozpoczęli akcję prawą stroną. Tam sfaulowany został Adrian Budka. Rzut wolny na bardzo dobre dośrodkowanie zamienił Dudu, a Kelemena pokonał z bliska Jarosław Bieniuk.

Do przerwy pachniało sensacją. W drugiej połowie Śląsk grał lepiej. Owocem takiej postawy była bramka Sebastiana Mili. Zespołową akcję wrocławian kapitan naszej drużyny
wykończył strzałem głową. W końcowych minutach spotkania gospodarze nie schodzili z połowy Widzewa. Atakowali raz lewą, raz prawą stroną. Nic to jednak nie dało. Niestety nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Łodzianie zasłużenie wywieźli z Wrocławia trzy punkty, a piłkarzy Śląska czeka na pewno męska rozmowa z Orestem Lenczykiem.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Nika Dżalamidze (33), 0:2 Jarosław Bieniuk (38-głową), 1:2 Sebastian Mila (65-głową).

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk (46. Tadeusz Socha), Amir Spahic - Piotr Ćwielong (64. Waldemar Sobota), Dariusz Sztylka, Sebastian Dudek, Sebastian Mila, Łukasz Madej (71. Cristian Omar Diaz) - Johan Voskamp.

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź (55. Piotr Mroziński), Ugochukwu Ukah, Jarosław Bieniuk, Dudu - Adrian Budka, Mindaugas Panka, Bruno Pinheiro, Nika Dżalamidze (82. Jakub Bartkowski), Princewill Okachi - Przemysław Oziębała (25. Piotr Grzelczak).