Wielki finał akcji „Impuls życia. Wejdź do akcji z sercem!”

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-12-16 15:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Jaką decyzję podjęli wrocławianie? Tego dowiemy się podczas wielkiego finału akcji „Impuls życia. Wejdź do akcji z sercem!” -17 grudnia w Arkadach Wrocławskich.

W Sądzie Rejonowym, Operze Wrocławskiej, Muzeum Miejskim albo, w którymś z trzech urzędów? Do której z tych miejskich instytucji trafi defibrylator AED? Gdzie według wrocławian jest on najbardziej potrzebny? O tym przekonamy się już w najbliższą sobotę (17 grudnia) podczas wielkiego finału akcji „Impuls życia. Wejdź do akcji z sercem!”.

Przypomnijmy, że od 6 grudnia br. za pośrednictwem sondy na www.miastowformie.pl oraz wypełniając kupon w największych przychodniach i szpitalach w mieście wrocławianie mogą głosować, w których wyżej wymienionych instytucji powinien znaleźć się defibrylator - urządzenie ratujące życie. – Ta decyzja należy wyłącznie do mieszkańców miasta. To im przede wszystkim służyć ma to urządzenie – mówi Ewa Pacia z Forum Medicum, koordynatora miejskiego programu „Miasto w Formie”. – Jak do tej pory głosy rozkładają się mniej więcej po równo, choć jest jeden faworyt. Czy on wygra, to się okaże po ostatecznym podsumowaniu głosowania – dodaje.

Wielki finał w Arkadach Wrocławskich rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 17.00. Punkt kulminacyjny, czyli wręczenie nagrody przedstawicielowi zwycięskiej instytucji, zaplanowano na godz. 16.00. Jednak warto przyjść wcześniej ponieważ organizatorzy akcji przygotowali dla wrocławian liczne atrakcje oraz konkursy ze „zdrowymi” nagrodami. Między innymi pokazy pierwszej pomocy, w trakcie których będzie można przejść przyspieszony kurs w tym zakresie. Chętni będą mogli także spróbować swoich sił na fantomie. – Na miejscu, w specjalnie przygotowanym punkcie pielęgniarskim, będzie można też bezpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze krwi, wykonać pomiar cholesterolu oraz cukru we krwi. Wszystko pod fachowym okiem specjalistów - podkreśla Ewa Pacia.

Za aktywny udział w finale „Impuls życia. Wejdź do akcji z sercem!” będzie można otrzymać punkty w ramach programu Miasto w Formie oraz podręczne apteczki i breloczki z zestawem do udzielania pierwszej pomocy.
Zapraszamy na wielki finał! Świąteczne prezenty i zdrowa zabawa czekają! Więcej na www.miastowformie.pl.

„Impuls życia. Wejdź do akcji z sercem!” - to akcja organizowana przez „Miasto w Formie”


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama