Srebro dla Polski! Amerykanie za mocni

| Utworzono: 2010-07-11 18:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To był niesamowity turniej dla polskich koszykarzy. To też wielki sukces dyscypliny, która przez ostatnie lata przechodzi w kraju spory kryzys. Przed mistrzostwami w Hamburgu nikt nie stawiał na naszych młodych zawodników. A oni zaprezentowali się znakomicie.

Polacy szli jak burza. W drodze do finału pokonali kolejno Australię, Koreę Południową, Niemcy, Hiszpanię, Kanadę, Serbię i Litwę. Zatrzymali się dopiero w finale. USA okazało się zdecydowanie za mocne. Amerykanie wygrali 111:80 prowadząc od początku do końca. Zdobyli złoto zasłużenie. Jako jedyni w turnieju wygrali z biało-czerwonymi.

W srebrnej polskiej ekipie grało trzech koszykarzy WKK Wrocław: Daniel Szymkiewicz, Jakub Koelner i Piotr Niedźwiedzki.