Bartosz mówi o lekach. Sprawdź!

Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 2012-03-06 15:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Bartosz mówi o lekach. Sprawdź! -

Projekt powstał w oparciu o listę leków refundowanych opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Po wpisaniu części nazwy leku lub substancji aktywnej pojawia się lista pasujących do kryteriów preparatów, a po wybraniu jednego z nich, w dymku dialogowym Bartosz informuje o refundacji, opakowaniu oraz wskazaniach do refundacji.

Wszystko to z lekkim przymrużeniem oka. Szukając np. testów paskowych Bartosz odpowiada:

"Paski testowe Ascensia Entrust są odpłatne na 30%…czyli pacjent musi wysupłać 16,18 PLN. Jeśli wypiszesz pełnopłatny, pacjent rozstanie się z 45,83 PLN. Może są jakieś tańsze zamienniki?"

A z kolei pytając o witaminę C pojawia się komunikat:

"Bartosz milczy: Jednoczesne zdziwienie i zakłopotanie w jego spojrzeniu daje Ci do zrozumienia, że jednak nie powinieneś był zadać tego pytania."

Autor strony, Michał Niedoszytko, mówi, że humorystyczny charakter dialogu ma za zadanie poprawę interakcji użytkownika z programem nadając jej bardziej spersonifikowany charakter.

W rozmowie z computerworld.pl dodaje również, że popularność projektu przerosła jego oczekiwania.

- Myślę, że sukces Bartosza w dużej mierze wynika z łatwej obsługi. Wszystkie informacje są ogólnodostępne i na bieżąco aktualizowane. Dostaję wiele sympatycznych e-maili z podziękowaniami, co utwierdza mnie w przekonaniu, że pomysł był fajny i przy okazji mobilizuje do dalszej pracy.

Sam Minister także pogratulował inicjatywy autorowi. Od 2 stycznia 2012 Bartosza zapytano 6 868 476 razy (to ponad 4 484 razy na godzinę!).

Sprawdź, bartoszmowi.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.