Ważna wygrana Zagłębia Lubin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-03-25 11:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarze Zagłębia pokonali w Łodzi ŁKS 2:1 i znacznie przybliżyli się do pozostania w ekstraklasie.

Pierwsza połowa była bardzo słaba a żadnej z drużyn nie udało się oddać strzału w światło bramki. Przez pierwszy kwadrans przewagę miało Zagłębie, potem do głosu doszedł ŁKS, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe.

Druga połowa - a zwłaszcza jej końcówka - dostarczyły już dużo więcej emocji. Najpierw szanse na zdobycie bramki miał ŁKS. Marek Saganowski trafił jednak w poprzeczkę a Mateusz Stąporski uderzył obok słupka.

Wreszcie w 79 minucie mocnym i precyzyjnym uderzeniem z 25 metrów popisał się Jiri Bilek i Zagłębie objęło prowadzenie.

Radość piłkarzy z Lubina nie trwała długo. Trzy minuty później arbiter uznał, że w polu karnym faulowany był Antoni Łukasiewicz a rzut karny na bramkę pewnie zamienił Ronald Gercaliu.

Groźniej atakował ŁKS a w 88 minucie po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Bartosz Rymaniak.

Wreszcie w 90 minucie po rzucie rożnym sędzie podyktował rzut karny po tym jak Artur Gieraga faulował Adama Banasia. Pewnym egzekutorem jedenastki był Szymon Pawłowski.

KGHM Zagłębie po tym meczu awansowało na 13 miejsce w tabeli. Spadek raczej już drużynie Pavla Hapala nie grozi. Nad ŁKSem i Cracovią Zagłębie ma bowiem
odpowiednio 6 i 7 punktów przewagi i dodatkowo lepszy bilans bezpośrednich meczów.

ŁKS Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)

Ronald Gercaliu 82 karny - Jiri Bilek 79, Szymon Pawłowski 90 karny.

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło - Artur Gieraga, Piotr Klepczarek, Michał Łabędzki, Ronald Gercaliu - Antoni Łukasiewicz, Olegs Laizans, Grzegorz Bonin (64'
Wojciech Łobodziński), Maciej Iwański, Marek Saganowski (78' Agwan Papikyan) - Mateusz Stąporski (74' Marcin Mięciel).

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Paweł Widanow, Adam Banaś, Csaba Horvath (24' Bartosz Rymaniak), Costa Nhamoinesu - Patryk Rachwał (64' Ivan
Hodur), Jiri Bilek, Szymon Pawłowski, Łukasz Hanzel, Elton Lira - Darvydas Sernas (90' Kamil Wilczek).