Powalczą o punkty w Kielcach

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-04-13 08:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Zespół Pavla Hapala zmierzy się w Kielcach z Koroną. Choć Zagłębie zajmuje 12 miejsce w tabeli a Korona jest 4 to spotkanie można określić mianem meczu najlepszych w tym roku drużyn w ekstraklasie. Tak zespół z Lubina jak i drużyna z Kielc zdobyły w ośmiu meczach po 17 punktów, wygrywając po 5 spotkań, dwukrotnie remisując i doznając tylko jednej porażki (Zagłębie w Bielsku z Podbeskidziem a Korona w Zabrzu z Górnikiem).

Drużyna z Lubina kontynuuje swoją zwycięską serię - 4 ostatnie mecze zakończyła z kompletem punktów. Zagłębie gra pewnie w obronie, walczy do ostatnich minut meczu i z każdą wygraną zyskuje coraz większą pewność siebie. Lubinianie po jesiennych meczach zajmowali ostatnie miejsce w tabeli a przy obecnej dyspozycji awans nawet na 7 pozycję jest jak najbardziej realny.

W meczu w Kielcach o punkty nie będzie jednak łatwo. Zespół prowadzony przez Leszka Ojrzyńskiego niespodziewanie włączył się do gry o europejskie puchary. Korona gra twardo i konsekwentnie, ale też potrafi zaskoczyć rywala dynamicznymi akcjami i pięknymi bramkami.

Warto jednak pamiętać, że na 11 spotkań między tymi drużynami zespół z Kielc nie wygrał jeszcze nigdy - padło 6 remisów a 5-krotnie triumfowało Zagłębie. Jak będzie tym razem?

Początek meczu w piątek o 20.30 w Kielcach. Relacje oczywiście w Radiu Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama