Magicznie w Ciepłowodach

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2012-06-19 20:12 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Joanna Mazurek

DRJ w Ciepłowodach

Wśród lasów, łąk i pagórków, niedaleko od Wrocławia (wystarczy w Przerzeczynie zboczyć z krajowej 8-ki i przejechać 6 kilometrów) są położone Ciepłowody. Z daleka widać piękną kościelną wieżę i nowoczesną szkołę. W jednym budynku, podzielonym na segmenty jest przedszkole, podstawówka i gimnazjum.

Szkoła ma pełnowymiarową sale gimnastyczną i Orlika. Dzieci są dowożone na zajęcia gminnymi gimbusami. W Ciepłowodach od niedawna działa też Dom Kultury, sala widowiskowa może pomieścić ponad 300 osób.

Podczas sobotniej zabawy pod hasłem Magiczna Historia młodzież pod okiem fachowców mogła wziąć udział w warsztatach z modelarstwa, każdy mógł sam pomalować figurkę do gry (największe wzięcie miały elfy).

Miłośnicy gier planszowych i figurowych pokazywali jak poruszać się w świecie dobrych i złych bohaterów, jaką strategię obrać aby na makiecie pokonać przeciwnika.

Mieszkająca w Ciepłowodach artystka Barbara Trzybulska, której prace objechały cały świat, pokazywała dzieciom co można zrobić z gliny. Wspólnymi siłami wykonane zostały dwa herby Ciepłowód i partnerskiego miasteczka Borohradek.

Efektem  spotkania z przedstawicielami wydawnictwa Kuźnia Gier ma być stworzenie gry stolikowej, której autorami będą uczniowie biorący udział w zabawie.

Wykorzystane zostaną także  legendy pisane przez młodzież.  Niektóre teksty sięgają do historii inne to czysta fantazja, jedną z ciekawszych jest opowieść o kurce, która znosiła złote jajka, a ponieważ chciała dla wszystkich dobrze odwiedzała kolejnych sąsiadów.

Atrakcyjnie wyglądały zajęcia prowadzone przez Stowarzyszenie Wratislavia Fantastica. Młodzi ludzie podzieleni na grupy musieli wyruszyć w teren, gdzie spotkali Ducha Lasu i Kupca.

Pierwszy dzień zakończył pokaz filmów fantasy. Niedziela to kolejna okazja do zabawy, która poza tym, że pozwala na relaks, to jeszcze uczy.

A..... przy okazji w szkole można do kawy zjeść przepyszne ciasto drożdżowe z truskawkami. Palce lizać!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama