Wykryj jaskę i ocal wzrok

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-07-13 14:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Wykryj jaskę i ocal wzrok -

Akcja rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do 18.00. W tym czasie odbywać się będą pogadanki na temat chorób oczu, a osoby, które wcześniej zarejestrują się przez specjalną infolinię, będą mogły przebadać oczy pod kątem jaskry oraz skorzystać z konsultacji okulisty. Każdy uczestnik otrzyma również materiały edukacyjne.

Co ważne, obowiązuje telefoniczna rejestracja na badania, która odbywa się pod numerami infolinii: 43 829 93 24 oraz 43 829 93 27 w godz. 9.00-15.00. Patronat nad akcją objęły: Sekcja Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Polpharma. Patronem medialnym jest Radio Wrocław.

Pamiętaj! Jaskra to jedna z najczęstszych przyczyn ślepoty na świecie, jednak nie zawsze musi do niej prowadzić. Podstawą skutecznego leczenia jest wczesne wykrycie choroby – tylko regularne badania okulistyczne mogą uchronić nas przed utratą wzroku.

Zapraszamy na badania!

Program  „WYKRYJ JASKRĘ - OCAL WZROK” ma na celu edukację osób najbardziej zagrożonych wystąpieniem jaskry oraz przeprowadzenie bezpłatnych przesiewowych badań okulistycznych.

W ramach programu odbędą się pikniki zdrowotne w specjalnie przygotowanych centrach edukacyjnych. Pacjenci będą mogli wziąć udział w pogadankach na temat chorób oczu, przebadać oczy pod kątem wykrycia jaskry oraz skorzystać z konsultacji okulisty. Uczestnikom zostaną rozdane materiały edukacyjne.

W ramach programu odbyły się już pikniki zdrowotne w następujących miastach:

15 kwietnia - Warszawa,
22 kwietnia – Łódź
12 maja – Szczecin
20 maja – Lublin

Bliższe szczegóły dostępne są na stronie www.wykryjjaskre.pl.

Sekcja Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego działa od kilkudziesięciu lat. Zajmuje się m.in. organizacją działań edukacyjnych i szkoleniowych związanych z jaskrą dla okulistów (konferencje krajowe  i kongresy międzynarodowe), współpracuje ze Stowarzyszeniem Pacjentów Chorych na Jaskrę.

Polpharma jest największym polskim producentem leków i substancji farmaceutycznych. Firma  została założona w 1935 roku w Starogardzie Gdańskim. Specjalizuje się w produkcji leków kardiologicznych, gastrologicznych i neurologicznych. Wytwarza również szeroką gamę preparatów dostępnych bez recepty.

Firma umacnia swoją pozycję również na rynkach zagranicznych. Produkty Polpharmy są obecne w 50 krajach świata. W skład Grupy Polpharma wchodzi między innymi firma Akrihin, jedna z największych rosyjskich firm farmaceutycznych oraz największy producent leków w Kazachstanie firma Chimpharm. Polpharma posiada także swoje przedstawicielstwa na Ukrainie, Litwie, Białorusi, w Kazachstanie, Azerbejdżanie i Uzbekistanie.

Siłą Polpharmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia z najwyższymi standardami zarządzania i nowoczesnymi technologiami produkcji. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z wymogami Dobrej Praktyki Wytwarzania (Good Manufacturing Practice – GMP).

W swych działaniach Polpharma kieruje się hasłem Ludzie pomagają Ludziom. Poczucie odpowiedzialności społecznej stanowi integralną część strategii firmy. Polpharma realizuje liczne programy edukacyjne, których celem jest dzielenie się wiedzą o zdrowiu.  W 2001 roku Firma powołała do życia Naukową Fundację Polpharmy. Fundacja wspiera w formie grantów najciekawsze projekty badawcze z dziedziny farmacji i medycyny. Od początku działalności Fundacji granty otrzymało 57 zespołów badawczych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.