Cudu nie było. Śląsk odpada z LM

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-08-08 20:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk Wrocław przegrał rewanżowe spotkanie eliminacji Ligi Mistrzów z Helsingborgsem IF 1:3.

Wrocławianie zaczęli mecz wyjątkowo ambitnie i w pierwszej połowie to oni byli stroną dominującą. Śląsk swoją przewagę udokumentował w 30 minucie, kiedy to
po podaniu Sebastiana Mili bramkę strzelił Cristian Diaz. Argentyńczyk jeszcze przed końcem pierwszej połowy, miał dwie dobre sytuacje do podwyższenia prowadzenia, jednak oba strzały były minimalnie niecelne.

Gospodarze w pierwszej połowie wyprowadzili w zasadzie jeden groźny atak. Na nieszczęście mistrzów Polski była to akcja dająca remis 1:1. W 43 minucie
Alfred Finnbogason z prawej strony pola karnego dograł do Thomasa Soruma, a ten umieścił piłkę w pustej bramce.

Duet Finnbogason- Sorum, także po przerwie popisywał się zgraniem. W 49 minucie dobra komunikacja w polu karnym Śląska zaowocowała golem na 2:1.
Niespełna 20 minut później, ta sama dwójka wypracowała trzecią bramkę. Finnbogason podaniem stworzył Sorumowi możliwość stanięcia oko w oko z
Marianem Kelemenem i napastnik gospodarzy wykorzystał szansę na skompletowanie hat-tricka.

Śląsk przegrał ostatecznie 1:3, a wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby w 72 minucie Finnbogason wykorzystał rzut karny. Na szczęście dla wrocławian jego
strzał obronił Marian Kelemen.

W dwumeczu, mistrzowie Szwecji byli lepsi od Śląska aż 6:1. Podopiecznym Oresta Lenczyka pozostaje teraz gra w eliminacjach Ligi Europy. Wrocławianie
przystępują do rywalizacji od ostatniej, czwartej rundy kwalifikacyjnej. Losowanie par tych rozgrywek odbędzie się w najbliższy piątek.

Helsingborgs IF 3-1 Śląsk Wrocław

Thomas Sørum 43’, 49’, 68’ - Cristián Díaz 30’

Helsingborgs: 30. Pär Hansson - 23. Erik Wahlstedt (84, 2. Marcus Bergholtz), 3. Loret Sadiku, 4. Walid Atta, 28. Jere Uronen - 7. Mattias Lindström (28, 5.
Daniel Nordmark), 6. May Mahlangu, 8. Ardian Gashi, 21. Christoffer Andersson - 11. Thomas Sørum (71, 10. Álvaro Santos), 19. Alfreð Finnbogason.

Śląsk: 25. Marián Kelemen - 17. Mariusz Pawelec, 14. Marcin Kowalczyk, 26. Przemysław Kaźmierczak, 6. Patrik Mráz - 5. Waldemar Sobota, 3. Tomasz Jodłowiec (73, 10. Mateusz Cetnarski), 16. Dalibor Stevanović, 11. Sebastian Mila, 9. Sylwester Patejuk (73, 18. Johan Voskamp) - 21. Cristián Díaz (73,  27. Łukasz Gikiewicz).

Żółte kartki: Sørum - Sobota.

Sędziował: Deniz Aytekin (Niemcy).

Widzów: 4836.