Śląsk odpada z pucharów

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-08-31 07:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To był polski wieczór na AWD-Arena, bo aż trzy bramki zdobyli Polacy. Zaczęło się dobrze dla Śląska, bo już po 10 minutach goście niespodziewanie prowadzili. Gola na 1:0 strzałem głową po dośrodkowaniu Sebastiana Mili z rzutu rożnego zdobył Przemysław Kaźmierczak.

Był to jednak jedyny miły moment dla wrocławian w tym meczu. W 22 minucie czerwoną kartkę za faul w polu karnym otrzymał Tomasz Jodłowiec, a jedenastkę na bramkę zamienił Mohammed Abdellaoue.

Jeszcze przed przerwą, po indywidualnej Szabolcs Huszti wyprowadził Hannover na prowadzenie. Po zmianie stron gospodarze strzelili kolejne trzy bramki, pokazując jak powinno się wykorzystywać przewagę jednego zawodnika.

Bohaterem drugiej połowy był Artur Sobiech, który pojawił się na boisku w 64 minucie i dwukrotnie zdołał wpisać się na listę strzelców. Dzieła zniszczenia w 88 minucie dopełnił najlepszy tego dnia zawodnik gospodarzy - Węgier Huszti.

Śląsk Wrocław przegrał w dwumeczu z Hannoverem 964:10 i drużynie zostaje już tylko walka w Ekstraklasie i Pucharze Polski.

Hannover 96 5-1 Śląsk Wrocław

Mohammed Abdellaoue 22 (k), Szabolcs Huszti 35, 87, Artur Sobiech 68, 84 - Przemysław Kaźmierczak 10

Hannover: Ron-Robert Zieler- Steve Cherundolo (70’ Hiroki Sakai), Mario Eggimann, Karim Haggui, Christian Schulz (39’ Konstantin Rausch)- Lars Stindl, Leon Andreasen, Manuel Schmiedebach, Jan Schlaudraff (63’ Artur Sobiech), Szabolcs Huszti- Mohammed Abdellaoue.

Śląsk: Marián Kelemen- Tadeusz Socha, Marcin Kowalczyk, Tomasz Jodłowiec, Amir Spahić- Waldemar Sobota, Rok Elsner (82’ Dalibor Stevanović), Przemysław
Kaźmierczak, Sebastian Mila, Sylwester Patejuk (65’ Johan Voskamp)- Cristián Díaz (46’ Mariusz Pawelec).

żółte kartki: Schmiedebach - Kelemen, Socha, Kowalczyk.

czerwona kartka: Tomasz Jodłowiec (20. minuta, Śląsk, za faul).

sędziował: Siergiej Karasiow (Rosja).

widzów: 26 200.