Śląsk w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-09-27 08:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W spotkaniu 1/8 finału mistrzowie kraju wygrali z PGE GKSem Bełchatów 3:0. Tylko początek spotkania mógł pozostawiać wątpliwości która z drużyn będzie grać dalej. Po kilkunastu minutach zespół Śląska uporządkował grę i zdecydowanie zaczął przeważać, ale na zdobycie bramki trzeba było czekać do 25 minuty. Wtedy to Patrik Mraz dośrodkował z lewej strony w pole karne a nadbiegający Łukasz Gikiewicz pewnym strzałem głową pokonał Łukasza Budziłka.

Jeszcze przed przerwą mistrzowie Polski zdobyli drugiego gola. W 42 minucie po akcji prawą stroną Tadeusz Socha ponownie dośrodkował do Gikiewicza a ten znów głową trafił do siatki. W drugiej połowie Śląsk grał nieco ostrożniej a swoje szanse miał zespół z Bełchatowa. W 77 minucie dobrą sytuację miał Łukasz Wroński, ale będąc sam na sam z Marianem Kelemenem nie potrafił pokonać wrocławskiego bramkarza. Chwilę później dwie szanse miał Szymon Sawala, ale zarówno jego strzał zza pola karnego jak i uderzenie głową po rzucie rożnym w bardzo dobrym stylu obronił Kelemen.

Śląsk postawił kropkę nad "i" w 87 minucie spotkania. Łukasz Budziłek sfaulował w polu karnym Piotra Ćwielonga a pewnym egzekutorem "jedenastki" był Mateusz Cetnarski. W samej końcówce bezsensowną czerwoną kartką za faul na piłkarzu z Bełchatowa został ukarany Przemysław Kaźmierczak.

Śląsk pewnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ten etap rywalizacji rozegrany zostanie już w przyszłym roku.

Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów 3:0 (2:0) Łukasz Gikiewicz 25, 42, Mateusz Cetnarski 87 (k)

Śląsk: Marián Kelemen - Tadeusz Socha, Rafał Grodzicki, Tomasz Jodłowiec,Patrik Mráz - Waldemar Sobota, Dalibor Stevanović (69' Rok Elsner), Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Piotr Ćwielong (90' Sylwester Patejuk) - Łukasz Gikiewicz (76' Mateusz Cetnarski).

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Budziłek - Adrian Basta (46' Tomasz Wróbel), Maciej Szmatiuk, Mate Lacić, Szymon Sawala - Raúl González, Paweł Giel, Grzegorz Baran, Leszek Nowosielski (60' Miroslav Božok), Alan Stulin - Bartłomiej Bartosiak (76' Łukasz Wroński).