Rzetelność w biznesie zostanie nagrodzona

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2010-04-22 12:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Złote Certyfikaty Rzetelności przyznawane są w ramach programu Rzetelna Firma, który w 2008 roku został stworzony z myślą o promowaniu etycznych zachowań w biznesie. Jego głównym założeniem jest propagowanie rzetelności płatniczej, a przede wszystkim firm, które terminowo regulują wszelkie należności względem kontrahentów oraz urzędów i instytucji. W ciągu blisko dwóch lat do programu Rzetelna Firma zgłosiło się 31 000 przedsiębiorstw z całej Polski. 11 526 z nich posiada na swojej stronie internetowej elektroniczny Certyfikat Rzetelności, dzięki któremu każdy zainteresowany może połączyć się z bazą danych KRD i sprawdzić czy dana firma nie jest zadłużona. Przedsiębiorstwa, które zgłoszą się do projektu organizowanego w ramach programu Rzetelna Firma i pozytywnie przejdą kwalifikację otrzymają Złote Certyfikaty Rzetelności.

Aby otrzymać Złoty Certyfikat Rzetelności, firmy muszą się poddać gruntownemu procesowi weryfikacji i selekcji. Specjalnie powołana Komisja Weryfikacyjna zbada przedsiębiorstwa nie tylko pod kątem rzetelności płatniczej, ale również pod kątem stosowania zasad Kodeksu Etyki Rzetelnej Firmy. Projekt ma bowiem na celu przede wszystkim propagowanie etycznych postaw oraz transparentności w obrocie gospodarczym. Na uzyskanie Złotych Certyfikatów Rzetelności szanse mają jedynie firmy kierujące się w swojej działalności rzetelnością i odpowiedzialnością. Dokładny proces kwalifikacji przedsiębiorstw wyłoni te, które spełniają najwyższe standardy rzetelności w poszczególnych regionach. Projekt ma zasięg ogólnopolski.

„Od lat budujemy wśród polskich przedsiębiorców świadomość znaczenia etyki w biznesie. Edukujemy, ale również dajemy narzędzia firmom, które chcą rzetelnie i odpowiedzialnie funkcjonować na rynku. Z zadowoleniem odnotowujemy, że z roku na rok liczba takich przedsiębiorstw rośnie. Dlatego też postanowiliśmy nagrodzić tych, którzy wyróżniają się pod względem wiarygodności i solidności. Chcemy pokazać, że warto inwestować w rzetelność." - tak powstanie projektu przyznawania Złotych Certyfikatów Rzetelności uzasadnia Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

Projekt już cieszy się dużym zainteresowaniem. Od momentu jego rozpoczęcia - 9 marca b.r. - swój udział w nim zadeklarowały 324 firmy z całej Polski. Przedsiębiorstwa z województw: pomorskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego nadal mogą zgłaszać swoje kandydatury do otrzymania Złotego Certyfikatu Rzetelności. Zgłoszenia z wyżej wymienionych województw będą przyjmowane kolejno
do 5, 12 i 24 maja.

Laureatów poznamy podczas sześciu regionalnych konferencji, które odbędą się we Wrocławiu - 28 kwietnia, Krakowie - 12 maja, Katowicach - 13 maja, Sopocie - 20 maja, Warszawie - 27 maja i Poznaniu - 8 czerwca. Lista laureatów we wszystkich regionach zostanie opublikowana na stronie www.rzetelnafirma.pl

Więcej informacji o projekcie, a także dokumenty zgłoszeniowe dostępne są
pod linkiem http://rzetelnafirma.pl/Aktualnosci/Zloty-Certyfikat.aspx

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.