Akcja Reakcja: Bój o śmieci

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2012-12-13 08:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Śmieci przechodzą na własność gmin i nie ma już od tego ucieczki. Mamy ustawę, która reguluje gospodarkę śmieciami i dostosowuje prawo do dyrektyw Unii Europejskiej, ale... bo zawsze musi być jakieś ale, jest mnóstwo wątpliwości i podnoszą je również dolnośląscy samorządowcy.

W regionie powstał nawet list z apelem do rządu - prezydenci, wójtowie i burmistrzowie proszą o pilną nowelizację ustawy, bo jeśli nie to - jak mówią urzędnicy - dla mieszkańców regionu te śmieciowe zmiany oznaczają jedno - drastyczny wzrost opłat za odbiór odpadków, a to jest coś czego rzeczywiście nikt nie lubi. Autorzy ustawy, w tym wrocławska poseł Ewa Wolak przyznaje, że może rzeczywiście ustawa nie jest doskonała, ale samorządy miały półtora roku na przygotowanie się - większość gmin to zaniedbała i stąd teraz takie wątpliwości.

Na Dolnym Śląsku rzeczywiście nadal tylko kilkanaście samorządów podjęło uchwały, w których określa śmieciowe stawki jakie będą obowiązywać od lipca przyszłego roku i jaką metodą to będzie przeprowadzone. Wrocław ma podjąć decyzję 29 grudnia, czyli praktycznie w ostatnim możliwym terminie.

Kto zapłaci za kontenery śmieci, które mają stanąć przy domach? Jakie będą stawki, czy będzie monopol na wywóz śmieci? Co z przetargami?

O tym wszystkim rozmawialiśmy w dzisiejszej  Akcji Reakcji Radia Wrocław:

Posłuchaj:

Cz. I:


Cz. II:


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama