Groźne nocne pożary w regionie

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-12-31 09:46 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Kilkudziesięciu strażaków gasiło wieczorem pożar XIX - wiecznego pałacu w Szczedrzykowicach pod Legnicą. Nikt poważniej nie ucierpiał, ale zniszczony jest dach budynku Strażakom udało się uratować całą resztę zabytkowego budynku i wyprowadzić z ognia wszystkich zagrożonych lokatorów.

W pałacu mieszkało kilka rodzin, które na razie nie wróciły do swych mieszkań. Gmina Prochowice szuka dla nich mieszkań zastępczych. Pałac należy do prywatnego właściciela, kilka miesięcy temu został wystawiony na sprzedaż.

W tej chwili na miejscu są już tylko eksperci z zakresu pożarnictwa - zbierają informacje na temat ewentualnych przyczyn wybuchu ognia. Po uwagę brane są dwie hipotezy. W budynku prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Strażacy sprawdzają też czy przypadkiem ktoś nie zaprószył ognia na strychu - na przykład strzelając z petard.

W Udaninie koło Kostomłotów od piątej płonie wielorodzinny budynek - z ogniem zmaga się kilkudziesięciu strażaków. Pożar zaczął się w jednym z mieszkań na parterze - to w nim mieszkała ofiara śmiertelna i 4 poszkodowane osoby. Zagrożony budynek musiało opuścić 18 osób. Na razie nie mogą wrócić do swoich lokali.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama