Kampania prezydencka w sieci trwa

| Utworzono: 2010-04-22 19:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Kampania prezydencka w sieci trwa - Andrzej Olechowski w wideoczacie
Andrzej Olechowski w wideoczacie

Czego można dowiedzieć się ze stron internetowych ugrupowań politycznych i kandydatów?

Andrzej Olechowski zachęcał w czwartek do udziału w wideoczacie. Pochylał się podczas niego m.in. nad losem polskich kobiet, którym trudno po przerwie macierzyńskiej wrócić do pracy, że żłobki i przedszkola to u nas problem, że zarabiamy za mało (w porównaniu z innymi unijnymi krajami). A on wie jak to zmienić, bo na gospodarce się zna.

Olechowski na swojej stronie zachęca wolontariuszy do zaangażowania się w swoją kampanię wyborczą oraz zbierana podpisów. A czasu zostało bardzo mało, bo termin mija 5 maja.

- "Kampania prezydencka będzie bardzo krótka. Partie wcześniej rozpisały scenariusze działań. Zaplanowano na wiele miesięcy potyczki, bitwy i wojny. Jeśli zapasy jadu, jakie przygotowano, wtłoczone zostaną w kilka tygodni kampanii, czeka nas straszny spektakl. Podczas żałoby po katastrofie, opinie Polaków były chętnie relacjonowane przez media. W końcu to oni stworzyli tę wspaniałą atmosferę jedności i wspólnoty, którą poznaliśmy 5 lat temu, po śmierci Jana Pawła II. Szybko o tym zapomnieliśmy. Teraz te odczucia wróciły. Nie zmarnujmy ich." - pisze Olechowski w soim blogu.

Platforma Obywatelska informuje, że jeszcze przez tydzień (do czwartku 29 kwietnia) w biurze PO przy ul. Oławskiej 2 we Wrocławiu można składać podpisy poparcia pod rejestracją kandydatury Bronisława Komorowskiego w wyborach na prezydenta RP.  Na stronie internetowej PO można też znaleźć wzór formularza poparcia dla osób, które chciałyby włączyć się w akcję zbiórki podpisów.

Podobny formularz mogą też sciągnąć sobie zwolennicy Samoobrony oraz Andrzeja Leppera, który miesiąc temu zapowiedział start w wyborach. Jemu też potrzebne są podpisy.

SLD jeszcze w czwartek zastanawiał się kogo wytypować. Na stronie Sojuszu Grzegorz Napieralski przekonywał: "W wyborach prezydenckich niech startują kandydaci ponadpartyjni".

A Marek Siwiec zastanawiał się: "Czy któryś kandydat spoza naszego grona reprezentuje nasze wartości? Czy można w tych wyborach nie uczestniczyć? A jeśli uczestniczyć trzeba, to z jaką ofertą? I ostatnie, choć nie najmniej ważne. Jesteśmy mocno poobijani po śmierci naszych przyjaciół. Czy zatem uda się stworzyć klimat na te szczególne wybory, na przekór namiętnościom i konfliktom? Wariant Szmajdziński Plus?" .

Wieczorem było już jasne. Kandydatem został... Napieralski.

PSL promuje już Waldemara Pawlaka...

A Marek Jurek na swoim blogu zwraca się do posła Marka Migalskiego (ten apelował do Jurka o rezygnację ze startu w wyborach prezydenckich i wsparcie kandydata PiS):  "Z uwagą, ale z przykrością, przeczytałem Pana apel "o zrezygnowanie ze startu w wyborach prezydenckich i wsparcie kandydata", którego wybierze Pana partia. Miałem nadzieję, że świadomość nadzwyczajnego charakteru sytuacji kraju - o czym Pan pisze - sprawi, że tego rodzaju "apeli" będzie mniej. Polska dziś oczekuje od polityków narodowej solidarności, a nie wzajemnego wykluczania, monopolizowania opinii publicznej, demobilizowania odpowiedzialności Polaków.(...)

A na stronie "Kandydata na prezydenta Kornela Morawieckiego" czytamy: "PiS powinien poprzeć Kornela Morawieckiego".

Ale są też tacy, którzy rezygnują ze startu. 

"W związku z wielką tragedią państwową i żałobą narodową oraz z nadzwyczajnymi skutkami dla polskiego życia publicznego i przyspieszonymi wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zarząd Partii Polska Plus podjął decyzję o wycofaniu kandydatury Pana Marszałka Ludwika Dorna" - czytamy na stronie tej partii.

I komentarze pod tą informacją. Z jednej strony: "Co za bzdury o jedności prawicy ... przecież PIS to nie prawica. Poza tym to farsa tłumaczyć się tragedią, Panowie po prostu nie jesteście w stanie zebrać podpisów",

a z drugiej strony: "Bardzo rozsądna decyzja. Dziękuję i życzę powodzenia w wyborach samorządowych". 

Na stronie PiS można znaleźć m.in. wywiad Naszego Dziennika z Adamem Lipińskim, który mówi: "Mamy, podobnie jak pan prezes, jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Jak wspomniałem, ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w sobotę [dziś juz wiadomo, że w poniedziałek - red.] (...)".

Przed nami zatem ciąg dalszy politycznych decyzji, ale raczej już bez niespodzianek.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.