Przepraszają za rekrutację

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2013-05-14 08:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Przepraszają za rekrutację - fot. wroclaw.pl
fot. wroclaw.pl
Przepraszają za rekrutację - 0

Władze Wrocławia podjęły decyzję o przedłużeniu rekrutacji do przedszkoli, zerówek i pierwszych klas szkół podstawowych.

Od początku naboru system elektroniczny działał "w kratkę". Magistrat tłumaczył, że na portal wchodzi zbyt dużo osób w tym samym czasie i serwery nie wytrzymują obciążenia.

Aby zlikwidować problem, zawieszono zapisy na jeden dzień -  naprawiony system według urzędników zaczął działać o godz. 12.00. W związku z tym rodzice mają czas na wygenerowanie wniosku i złożenie go w wybranej placówce nie do 17 maja, a do 20 maja.

Komunikat ze strony wroclaw.pl

Przepraszamy rodziców i dzieci za utrudnienia w wypełnianiu elektroniczniego podania. Przerwa techniczna w dostępie do systemu rekrutacji potrwa do 14 maja 2013 r. do godz. 12.00. Druk podania można pobrać w placówce pierwszego wyboru:

w szkole podstawowej w przypadku rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych,
w przedszkolu w przypadku rekrutacji do przedszkola. Wypełnione podanie można złożyć w placówce pierwszego wyboru, która wprowadzi je do systemu.

Rozumiejąc kłopotliwość sytuacji rodziców ubiegających się o miejsca w przedszkolach, w oddziałach przedszkolnych oraz w klasach pierwszych, została podjęta decyzja o wydłużeniu okresu wypełniania i składania podań:

w rekrutacji do przedszkoli do 20 maja 2013 r.,

w rekrutacji do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych do 20 maja 2013 r.

Zaistniała sytuacja nie ma wpływu na dalszy przebieg rekrutacji.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.