NEW MODEL ARMY we Wrocławiu

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-03 19:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

mat. prasowe

Agencje Go Ahead oraz PW Events mają przyjemność zaprosić na koncert brytyjskiej formacji New Model Army!

Dowodzony przez charyzmatycznego Justina Sullivana zespół wystąpi 6 października w Gdańsku (B90), 8 października w Warszawie (Proxima), 9 października w Krakowie (Kwadrat) i 10 października we Wrocławiu (Alibi, support: This Cold). Grupa przyjeżdża do naszego kraju w ramach trasy promującej swój kolejny studyjny album zatytułowany "Between Dog and Wolf", którego premiera planowana jest na wrzesień.

New Model Army to kultowy zespół, powstały w 1980 roku w brytyjskim Bradford i choć dla wielu subkultur pozostaje kultowym – nie daje się łatwo sklasyfikować. Brytyjczycy sprzedali ponad 1,5 miliona egzemplarzy płyt, choć ich single nie trafiały na listy przebojów. Przez wiele lat kapela była głosem brytyjskiej klasy robotniczej, prezentowała lewicowe poglądy, negowała rządy Margaret Thatcher, amerykanizację Europy i konsumpcjonizm, zgromadziła też wokół siebie potężną rzeszę fanów. Za najlepsze albumy w dyskografii NMA uznaje się "No Rest For The Wicked" czy "Thunder and Consolation".

W 2010 roku zespół świętował trzydziestą rocznicę istnienia. Kolejna trasa koncertowa w roku 2013 jest okazją do promocji najnowszego – dwunastego już – albumu. Zespół wyprodukował płytę własnym sumptem, a mixami zajął się Joe Barresi, znany przede wszystkim ze współpracy z Tool, Queens Of The Stone Age, Bad Religion i Soundgarden. Do wydawnictwa dołączony jest film dokumentalny dotyczący historii tego kultowego zespołu.

We Wrocławiu przed koncertem Brytyjczyków zagra legnicka formacja This Cold.

This Cold powstał w Legnicy na bazie trzonu zimnofalowego zespołu Cabaret Grey, którego muzycy nawiązali współpracę z wokalistką Agatą Pawłowicz (ex-Desdemona, Alienoil). This Cold zadebiutował na składance "Tribute to Clostekeller" coverem piosenki "Jihad" oraz na imprezie promującej wydanie trybutu. Muzycy zespołu mają na swoim koncie EPkę "Stirring" (jako Cabaret Grey) oraz udział w kilku składankach prezentujących muzykę niezależną. Koncertują, wykonując nowe piosenki utrzymane w stylistyce zimnej fali/postpunka, a także numery z repertuaru Cabaret Grey. Na koncercie usłyszymy również materiał z nowej płyty zatytułowanej „A deeper grey”, która ukazała się 15 lipca.

New Model Army, support: This Cold
10.10 20:00 Alibi/Wrocław
bilety: do 15 lipca promocyjna cena 45pln!
55pln (przedsprzedaż, cena regularna)/ 65pln (cena w dniu koncertu)

miejsca sprzedaży: Ticketpro.pl, Ebilet.pl, kolekcjonerskie: Pwevents.pl, Rocky Shop (Wrocław), Alibi
sprzedaż biletów: https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=76422
wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/180594775436787/

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama