Ostatni weekend AVANT ART FESTIVAL

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-11 13:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

mat. prasowe

Premiera kinowa z Davidem Bowie. Debata.

Przed nami ostatni weekend AVANT ART FESTIVAL (11-13 października). We Wrocławiu zobaczymy m.in. premiery spektakli Teatru Praktika Iwana Wyrypajewa i Teatru Akhe, sztukę wybitnego performera Yanna Marussicha i premierę kinową Ziggy Stardust and the Spiders From Mars. W Muzeum Współczesnym odbędzie się finisaż wystawy „Gestykulacja”, w Imparcie finisaż warsztatów komiksowych pod szyldem Ukryty gaWROn, a w Krzywym Kominie debata EAST + WEST = IN BETWEEN?.

Ostatnie trzy dni szóstej edycji AVANT ART FESTIVAL „Rosja” upłyną pod znakiem premier teatralnych wyśmienitych teatrów rosyjskich. W Imparcie swój spektakl zaprezentuje Iwan Wyrypajew z Teatrem Praktika, a w Capitolu zobaczymy premierę eksperymentalnego Teatru Akhe. Z kolei Yann Marussich pokaże performance „Glassed”, któremu towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Arturo Corralesa. To nie jedyny performance ze Szwajcarii podczas festiwalu. W sobotę po premierze Akhe w Imparcie wystąpi Sebastian Kurth.

Weekend z AVANT ART to również świetna muzyka. W piątek, 11 października, w Imparcie zagra rosyjski zespół ASTMA, a w BauBarze szwajcarski Mimetic oraz Scratcha DVA z Wielkiej Brytanii, w sobotę w Imparcie zobaczymy Mika Vainio z Finlandii, a po nim w Bułce z Masłem Feldermelder, Bit Tuner i Pedro Octahedro.
Również w sobotę, ale w Muzeum Współczesnym, odbędzie się finisaż wystawy Gestykulacja pod kuratelą Katji Shadkovskiej i Stacha Szabłowskiego. Z kolei w niedzielę w Imparcie będzie można obejrzeć efekty tygodniowych warsztatów komiksowych pod szyldem Ukryty gaWROn.

Ostatnie dni trwania AVANT ART FESTIVAL to także ostatnia możliwość, aby obejrzeć najlepsze filmy o muzyce i sztuce w Kinie Nowe Horyzonty. W ramach Avant Art Film po raz pierwszy na dużm ekranie wyświetlony zostanie Ziggy Stardust and the Spiders From Mars. W repertuarze znalazły się również Blank City czy kultowy Tlen Iwana Wyrypajewa.

Podczas weekendu można również porozmawiać o kulturze i jej znaczeniu. W Krzywym Kominie menedżerowie kultury, artyści i kuratorzy z Polski i zagranicy dyskutować będą o roli kultury i sztuki w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Aby wziąć udział w debacie, wystarczy potwierdzić swoje uczestnictwo na adres: [email protected] .

Bilety na festiwal do kupienia przez ticketpro.pl i biletin.pl, a także w miejscach wydarzeń.

Więcej informacji na www.avantart.pl oraz www.facebook.com/AvantArtFestival

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama