Polsko-niemiecki pojedynek na torze

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-16 19:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

archiwum prw.pl

Miejsca w boksach maszyny startowej zajmie 11 trzyletnich i starszych klaczy, wśród nich dwie z Niemiec: Thunderstruck i Goldschätzchen, obie ze stajni ubiegłorocznego czempiona niemieckich trenerów Rolanda Dzubasza z Berlina. W stawce jest też czeska Openly, która już się na Partynicach zaprezentowała, zajmując czwarte miejsce w Nagrodzie Rutena.

Z Polski na starcie stanie kilka klaczy z czołówki. Wild Lady najbardziej utytułowanego polskiego trenera Andrzeja Walickiego, to najlepsza obok Kundalini trzylatka w kraju. Niewiele jej ustępuje Musical Parade, a ze starszych klaczy pobiegnie znana z Nagrody Rutena Frenchie Lebec (była trzecia), na której pojedzie Szczepan Mazur, rewelacyjny 18-latek z Brzegu Dolnego. Partynickie stajnie reprezentować będzie m.in. Habana, sensacyjna triumfatorka Lotto Wielkiej Wrocławskiej.

W międzynarodowej gonitwie z płotami na dyst. 3600 m o Nagrodę Masiniego (gon. 3) pobiegnie siedem koni 4-letnich i starszych, wśród nich czeski Dubai Land trenera Josefa Bartoša. Faworytki, to niespodziewana zwyciężczyni Wielkiej Partynickiej Morfina oraz uczestniczka Lotto Wielkiej Wrocławskiej Santonina, obie ze służewieckiej stajni Kazimierza Rogowskiego. Przedstawicielką partynickich rumaków będzie zgłoszona przez Roberta Świątka Somalia.

W międzynarodowej gonitwie z płotami o Nagrodę Słowa Sportowego na dystansie 3200 m (gon. 6) pobiegną trzylatki. W 12-konnej stawce są takie, które już poznały smak zwycięstwa (Torgon, Nicolas, Mahari), jak i debiutanci. Z Czech zgłoszony został Shiraz trenera Radka Holčaka, mający za sobą start w przygotowującej do płotów gonitwie bumper.

Efektem współpracy, jaką Partynice nawiązały z torem w Berlinie, będzie gonitwa o nagrodę tamtejszego toru wyścigowego Hoppegarten. Zmierzą się w niej dwulatki pełnej krwi angielskiej, które będą miały do pokonania dystans 1400 m (gon. 7). Najliczniej obsadzoną gonitwą niedzieli będzie wyścig arabskich trzylatków, w którym na dyst. 2000 m zmierzy się 15 koni (gon. 4), na takim samym dystansie do rywalizacji przystąpią również 3-letnie i starsze konie pełnej krwi angielskiej (gon. 2). Mityng otworzy gonitwa dla 3-letnich i starszych folblutów na dyst. 1600 m, a zakończy bieg z udziałem kłusaków francuskich, które będą miały do pokonania 2600 m.

Start do pierwszej gonitwy – godz. 13.15. Wstęp wolny.

Jesienna aukcja
Dolnośląskie Towarzystwo Wyścigów Konnych – Partynice zaprasza na jesienną aukcję koni pełnej krwi angielskiej w treningu wyścigowym oraz roczniaki, która odbędzie się 21 października 2013 roku na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Szczegóły znajdują się w katalogu aukcji na stronie www.torpartynice.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama