Wjechała ciężarówką w tłum ludzi

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-12-04 11:33 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Wikipedia

Trzy osoby zginęły na miejscu, pięć zmarło w szpitalu, a dwanaście zostało rannych. Hepnarova miała wówczas 22 lata i jak twierdziła, gdyby mogła, bez wahania powtórzyłaby ten drastyczny czyn.

Zresztą, masowe zabójstwo planowała od dłuższego czasu. Rozważała m.in. wykolejenie pociągu lub podłożenie bomby w miejscu uczęszczanym przez wielu ludzi. Ostatecznie zdecydowała się na uśmiercenie przypadkowych osób przy użyciu ciężarówki. Tuż przed tragedią wysłała list do lokalnych gazet, który doszedł niestety dopiero dwa dni po zbrodni.

Film "Ja, Olga Hepnarova" to polsko-czesko-słowacka koprodukcja. Główną bohaterkę zagra polska aktorka Marcelina Olszańska, a sceny kręcone w Kłodzku i Nowej Rudzie będą pierwszymi zdjęciami do filmu. Dlaczego akurat tutaj?

- Akcja toczy się w latach 70-tych ubiegłego wieku, a w obu tych miastach zachowały się jeszcze miejsca, które przypominają ulice Pragi z tamtych czasów – mówi Grzegorz Turzański, kierownik produkcji. W filmie nie będzie wykorzystane autentyczne miejsce zamachu, czyli przystanek tramwajowy na praskich Holešovicach.

W Kłodzku zdjęcia kręcone będą w okolicach Rynku, na ulicach Wodnej i Niskiej. Filmowcy będą tam od 14 do 17 grudnia. Potem ekipa przeniesie się do Nowej Rudy i będzie kręcić do 21 grudnia, m.in. w Słupcu i w centrum Nowej Rudy, w barze "Mozaika". Oprócz scen na ulicach, nakręcona zostanie m.in. dyskoteka i sceny w hotelu imitującym hotel robotniczy, w którym mieszkała Hepnarova.

Do realizacji zdjęć potrzebni będą statyści, dlatego zanim ekipa filmowa pojawi się na ziemi kłodzkiej, zorganizowane będą castingi: 4 grudnia w Kłodzkim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, a 5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury Nowej Rudzie (w godz. od 10.00 do 16.00).

- Odtwarzamy lata 70-te ubiegłego wieku, dlatego poszukujemy osób z włosami w naturalnych kolorach, bez współczesnych fryzur czy ogolonych głów i bez widocznych tatuaży na ciele oraz percingu i tipsów. Im bardziej naturalnie, tym lepiej – mówi Edwin Barzański z Agencji Aktorskiej "Edwin Film" we Wrocławiu, odpowiedzialnej za obsadę w filmie.

Posłuchaj:Na casting mogą zgłaszać się osoby w wieku od 30 do 70 lat. Tym, którzy zostaną wybrani, agencja zapewni na planie filmowym opiekę, posiłek i napoje oraz niewielkie honorarium. Za jeden dzień zdjęciowy można zarobić 63 zł na rękę. Szczegółowe informacje na temat castingu można uzyskać bezpośrednio w Agencji, dzwoniąc pod numer tel: 71 780 50 59 i 71 780 59 27, w godz. 10.00-17.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama