Kompromitacja Mistrzyń Polski

| Utworzono: 2013-12-08 10:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mistrzynie Polski skompromitowały się w Gorzowie. CCC Polkowice w kolejnym spotkaniu koszykarskiej ekstraklasy przegrało z AZS 61:69. Nie oczywiście końcowy wynik jest kompromitacją. Wstydu polkowiczanki najadły się w pierwszej kwarcie, w której nie były w stanie zdobyć nawet jednego punktu.

Mecz rozpoczął się sensacyjnie. Bo choć akademiczki z Gorzowa są zawsze groźne na własnym parkiecie, nie było chyba wśród fanów AZS osoby, która w konfrontacji z mistrzyniami Polski, liczyła na najlepszy początek meczu w historii gorzowskiego zespołu w ekstraklasie. Mijały jednak kolejne minuty, prowadzenie gospodyń było coraz wyższe, a CCC cały czas na koncie bez punktów.

Taka sytuacja miała miejsce do 11 minuty i 12 sekundy - wtedy pierwsze punkty dla przyjezdnych zdobyła Walerija Musina. Polkowiczankom od tego momentu grało się już zdecydowanie łatwiej. Trzeba oddać drużynie Jacka Winnickiego, że dzielnie walczyła do samego końca. Choć do przerwy CCC przegrywało różnicą 18 oczek, w drugiej połowie zasłużyło na pochwałę.

W trzeciej kwarcie mistrzynie Polski złapały odpowiedni rytm. Zagrały o niebo lepiej w ataku, w obronie utrzymały poziom z pierwszej części. Po 3/4 meczu miały 11 punktów starty do rywalek.

W ostatniej odsłonie spotkania rzuciły jeszcze wszystko na jedną szalę. AZS był jednak dobrze dysponowany i umiejętnie prowadzony przez byłą zawodniczkę CCC Sharnee Zoll nie pozwolił sobie zrobić krzywdy.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 69:61 (17:0, 18:17, 16:23, 18:21).

Punkty:

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Sharnee Zoll 19, Chineze Nwagbo 14, Taber Spani 12, Izabela  Piekarska 9, Magdalena Losi 9, Katarzyna Dźwigalska 6, Claudia Trębicka 0, Magdalena Szajtauer 0.

CCC Polkowice: Janel McCarville 16, Belinda Snell 14, Jelena Skerovic 8, Magdalena Leciejewska 7, Walerija Musina 5, Paulina Misiek 5, Dominika Owczarzak 4, Teja Oblak 2, Agnieszka Majewska 0, Agata Szczepanik 0.