Janosikowa ustawa trafiła do Senatu

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2013-12-11 09:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Janosikowa ustawa trafiła do Senatu - fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Ważą się losy budżetu Dolnego Śląska na 2014 rok.

Senatorowie zajmą się przyjętymi przez Sejm poprawkami w ustawie o "janosikowym". To podatek jaki najbogatsze samorządy płacą biedniejszym. Po zmianie okazało się, że województwo dostanie o 66 mln zł mniej subwencji rządowej. Dla odmiany Mazowsze zostało zwolnione z podatku.

W Senacie od kilkunastu dni trwają dyskusje, co zrobić, by uratować budżety regionów. Marszałek Rafał Jurkowlaniec oficjalnie mówi, że brak tych milionów oznacza zagrożenie dla stabilności finansowej Dolnego Śląska.

Jednym z pomysłów, który mogą przyjąć senatorowie jest uruchomienie dla m.in. naszego regionu bezprocentowej pożyczki, by załatać dziurę po 66 mln zł. Inna propozycja to pożyczka dla Mazowsza i wtedy inne regiony nie musiałby już o nic się martwić.

Na razie nie wiadomo jednak, czy to rozwiązanie przejdzie. Region ma uchwalić budżet na sesji sejmiku w przyszłym tygodniu.

AKTUALIZACJA: Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Wrocław Senat przyjmie poprawkę, która zagwarantuje udzielenie pożyczki województwu mazowieckiemu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.