Kalendarz biegowy - najbliższe imprezy

| Utworzono: 2013-12-15 10:09 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W nadchodzącym tygodniu w naszym regionie spotkanie biegowe organizuje jedynie stowarzyszenie Parkrun, które zaprasza jak zwykle w sobotę o 9-tej. 21 grudnia spotykamy się przy Jazie Opatowickim we Wrocławiu.

Bieganie na dystansie 5 kilometrów. Udział w próbie jest bezpłatny, trzeba jednak być członkiem Parkrun. Szczegóły wstąpienia do klubu na parkrun.pl.

Jeżeli ktoś zamierza jednak pobiegać w zorganizowanej dużej biegowej imprezie polecamy dwa starty - w miejscach jednak nieco oddalonych od Dolnego Śląska.

19 grudnia, w czwartek - odbędzie się XVII Bieg Gwiazdkowy w Lesznie. Do pokonania czeka dystans ok. 2000 metrów. Zawody odbędą się w kilku kategoriach wiekowych - m.in. dla dzieci i seniorów. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia będą  przyjmowane w dniu zawodów – w godzinach 10.30 – 11.15. Udział w imprezie jest bezpłatny. Pierwszy bieg zaplanowano na 11.30. Start z ul. Narutowicza.

Bardzo ciekawe zawody zostaną rozegrane także w Kaliszu. W nocy z 20 na 21 grudnia odbędzie się tam 9. Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu. Bazą będzie  budynek OSRiRu przy Wale Matejki. Uczestnicy zabawy będą biegać po dwukilometrowej pętli w parku, zmagania trwać będą od godz. 15.41 w piątek, do godz. 7.53 w sobotę. Wygra ten, kto pokona najdłuższy dystans.

Ubiegłoroczny zwycięzca przebiegł 136 kilometrów. Uczestnicy mogą sobie zafundować pamiątkę z biegu w postaci medalu - to koszt 25 złotych, udział w imprezie jest natomiast bezpłatny. Szczegóły na www.supermaraton.kalisz.pl. Na tej stronie znajduje się też formularz zgłoszeniowy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.