Śląsk rozpoczyna przygotowania

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-01-06 09:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. archiwum prw.pl

Pierwszym będzie Tom Hateley, który ostatnio bronił barw angielskiego trzecioligowca Tranmere Rovers. 24-letni Anglik jest prawym obrońcą, ale może grać również na prawej pomocy lub pozycji defensywnego pomocnika.

Do Śląska ma szansę także trafić bramkarz Wojciech Pawłowski. Były zawodnik Lechii Gdańsk ostatnio był piłkarzem włoskiego Udinese. W przypadku pomyślnego przejścia testów - Pawłowski może przejść do Śląska na zasadzie wypożyczenia.

Na testach we Wrocławiu zamelduje się także Portugalczyk Flávio Paixão, który jest bliźniakiem, występującego w Śląsku napastnika - Marco. Sytuacja przynależności klubowej tego zawodnika jest nieco skomplikowana. Wciąż ma ważną umowę z Tractorem Sazi. Klub z Iranu zalega jednak z wypłatami i Paixão wystąpił do FIFA z wnioskiem o rozwiązanie kontraktu.

Pierwszy trening po zimowej przerwie rozpocznie się o 15 na stadionie przy Oporowskiej. Do końca tygodnia piłkarze będą ćwiczyć na własnych obiektach. W planach są dwie jednostki treningowe dziennie plus testy. One mają sprawdzić organizmy zawodników po dłuższym rozbracie z futbolem.

Za tydzień Śląsk wyjedzie na pierwszy z dwóch obozów przygotowawczych do Turcji. Wcześniej, być może w sobotę we Wrocławiu, zespół Stanislava Levego rozegra pierwszy mecz kontrolny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama