Urzędnik w areszcie, ale z wypłatą

Piotr Słowiński | Utworzono: 2014-01-27 07:45 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Mury więzienia, fot. Wikipedia

Przebywający od ponad dwóch miesięcy w areszcie zgorzelecki powiatowy inspektor budowlany nadal dostaje pensję. Dokładnie, połowę wynagrodzenia.

Tomasz K. został zatrzymany w listopadzie ubiegłego roku w czasie akcji przeprowadzonej wspólnie przez zgorzelecką policję i wydział do walki z korupcją komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Usłyszał zarzuty przyjmowania korzyści w związku z pełnioną funkcją i trafił do aresztu na trzy miesiące.

Wojewódzki inspektor budowlany przysłał staroście zgorzeleckiemu stanowisko, by Tomasza K. zwolnić. Starosta Artur Bieliński zdecydował jednak o zawieszeniu inspektora na trzy miesiące.

W tym czasie wypłaca mu połowę pensji, zgodnie z ustawą o urzędnikach państwowych. Jak sam mówi zrobił tak, bo nie miał odpowiednio szybko oficjalnych informacji z prokuratury:Starosta podkreśla, że Tomasz K. nie podejmuje żadnych decyzji i nie sprawuje urzędu. Jego stosunek pracy wygaśnie 5 lutego.

Artur Bieliński przyznaje, że jego decyzja o zawieszeniu inspektora może budzić kontrowersja. Jednak jak podkreślił, jest zgodna z prawem.

Posłuchaj:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama