Porażka CCC Polkowice w Stambule

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-03-11 21:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla drużyny tureckiej, która prowadziła już 10:2. CCC zdołało odrobić straty dzięki skuteczności Belindy Snell i Agaty Szczepanik. Ostatecznie po 10 minutach gry mistrzynie Polski przegrywały 15:19.

W drugiej kwarcie świetnie w drużynie Fenerbahce grała Angel McCoughtry. Dzielnie wspomagała ją była zawodniczka klubu z Polkowic Agnieszka Bibrzycka. Mistrzynie Polski nie mogły zatrzymać wyżej notowanych rywalek i po 20 minutach przegrywały 25:37.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. Polkowiczanki grały skutecznie w obronie i konsekwentnie w ataku. W drużynie ze Stambułu znów wyróżniła się Bibrzycka, która w trzeciej kwarcie zdobyła aż 11 punktów.

Ostatnia część meczu potwierdziła klasę Fanerbahce. W końcówce mistrzynie Turcji dorzuciły kolejnych kilka punktów i ostatecznie wygrały 75:57.

W rywalizacji do 2 zwycięstw zespół Fenerbahce prowadzi 1:0. Kolejny mecz w piątek w Polkowicach a ewentualne trzecie spotkanie ponownie w Stambule.

Fenerbahce Stambuł – CCC Polkowice 75:57 (19:15, 18:10, 17:19, 21:13)

Fenerbahce: Bibrzycka 16, McCoughtry 14, Yacoubou 11, Verameyenka 10, Pondexter 9, Vardarli 7, Hollingsworth 5, Nevlin 2.

CCC: Leciejewska 13, Snell 11, Oblak 10, Skerovic 9, Majewska 8, Szczepanik 6, Musina 0, Skorek 0, Misiek 0.