10 we Wrocławiu, 21 w Sobótce

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-03-15 08:45 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W niedzielę, 16. marca, pierwsza duża impreza biegowa we Wrocławiu w 2014 roku. Przed nami "Dziesiątka Wroactiv", czyli rywalizacja na dystansie 10 kilometrów na atestowanej trasie.

Start i metę zlokalizowano na Stadionie Miejskim, czyli wrocławskiej arenie na Euro 2012. Zawodnicy wybiegną z obiektu w Królewiecką, później pokonają pętlę na alei Śląska, by ponownie znaleźć się na Królewieckiej. Tą ulicą dobiegną do Maślickiej, gdzie nastąpi nawrót i bieg bezpośrednio na stadion.

Wciąż do zawodów można się zapisywać. Koszt udziału w imprezie to 70 złotych. Start w niedzielę w samo południe.

Za tydzień, w sobotę 22. marca, czeka na biegaczy VII Półmaraton Ślężański. Impreza jest zawsze wielkim magnesem dla zawodników.

W poprzednich edycjach na starcie meldowało się prawie trzy tysiące osób. Organizatorzy liczą, że podobnie będzie i tym razem. Zawody rozpoczną się o 11 na Rynku w Sobótce.

Metę natomiast zlokalizowano obok sali sportowej gminnego Gimnazjum. Do pokonania trasa o długości 21 kilometrów, 97 metrów i 50 centymetrów. Lista uczestników wciąż otwarta. Koszt startu w biegu do 100 złotych.

Sobota, 22 marca, miała też należeć do tych, którzy lubią w zimie biegać w ekstremalnym ubraniu, a jak kto woli prawie bez ubrania. Planowano rozegrać III Bieg Icemana w Przesiece.

Aura jednak sprawiła figla i zawody zostały przeniesione na 21. lutego 2015 roku. Wybitnie wiosenna pogoda tej zimy i brak śniegu oraz perspektyw na oziębienie spowodowały, że imprezę trzeba było odwołać.

Z założenia przecież ekstremalne zimowe zawody powinny zostać rozegrane w zimowej atmosferze i przede wszystkim niskiej temperaturze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama